Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek melyik az ijesztőb...

Szerintetek melyik az ijesztőbb gondolat? Az hogy a Földön kívül van élet vagy az, hogy nincs?

Figyelt kérdés
máj. 12. 16:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%

Egyik sem.

Mondjuk, ha egyáltalán nincs, az szinte elképzelhetetlen. Olyan hatalmas és olyan sokféle világ van körülöttünk...

Az viszont lehet, hogy nagyon messze (időben és térben is), így sose fogunk tudni egymásról.

máj. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
24%
Volt már élet a Földön kívül, jártunk a Holdon is.
máj. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
18%

Van élet a Földön kívül, itt a Naprendszeren belül is. Nincs ebben semmi ijesztő.


Ha értelmes, fejlett, civilizált életről beszélünk, az meg az én személyes véleményem szerint nem létezik rajtunk kívül, de valahogy így sem élem rettegésben az életemet.


Úgyhogy egyik sem.

máj. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A nagy Levin ***** válasza:
60%

Elég nagy a valószínűsége, hogy máshol is kialakult az élet, de ha ki is alakult, az sok milliárd kilométerrel odébb történt. Ezért (sem) valószínű, hogy idejönnek és problémát okoznak.

Ha meg nem alakult ki máshol élet az sem ijesztő, mert ha lennének sem lennének kihatással az életünkre.

máj. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%

Mérhetetlen butaság azt gondolni hogy nincs nálunk fejlettebb faj/hozzánk hasonlóan fejlett.

Az univerzum végtelen (pláne a multiverzum) csak a saját galaxisunkban megszámlálhatatlanul sok olyan bolygó van ami alkalmas az élet kialakulására.

Sőt, mondok jobbat. Nem csak szén és víz alapú lehet egy lény (mint a Földön). Olyan bolygón ahol zordabbak a körülmények, lehet víz helyett alkohol, szén helyett szilícium alapú életforma.

máj. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
17%
A szilícium nem jó, a többi stimmel.
máj. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
17%
máj. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
29%
Ezt miért idézted? Nincs benne semmi.
máj. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
56%

#5 "Mérhetetlen butaság azt gondolni hogy nincs nálunk fejlettebb faj/hozzánk hasonlóan fejlett"


Nem. Mérhetetlen butaság az, hogy te a saját véleményedre és szemléletmódodra igazságként tekintesz és kijelented, hogy aki nem ért veled egyet, az mérhetetlenül buta.


Igen, a te véleményed is egy opció, de nem az egyetlen. A te véleményed arra épül, hogy milyen hatalmas az univerzum. Ez kétségtelen, de van még valami, ami szintén ugyanolyan hatalmas, viszont a te véleményed "hívői" teljesen figyelmen kívül hagyják: AZ IDŐ! Igen, az univerzum hatalmas, de szerinted az idő nem az? Na akkor segítek: az univerzum durván 13.8 milliárd éves. A Földön az első embernek tekinthető faj, a homo erectus, legtávolabbi becslések szerint 1.8 millió éve jelent meg, 1.8 millió éve létezünk "mi", emberek. Ez az univerzum teljes élettörténetének csupán 0.013%-a. És hangsúlyoznám, hogy ez a szám a legjobb eshetőséget veti fel. Például a homo erectus megjelenésénél 1.8 millió évvel számoltam, miközben egyes becslések szerint csak 1.2 millió, vagy eleve az, hogy a homo erectus megjelenését használom ellenben például a homo sapienssel, ami csupán 200 ezer éves.


Tehát az univerzum történelmének egy MAXIMUM 0.013%-os szeletében léteztünk csupán. Vezesd le nekem azt a statisztikai egyenletet, amely alapján kijelenthető, hogy "szinte biztosan", vagy akár "teljesen biztosan" létezik élet máshol is ugyanebben az icike picike felfoghatatlanul aprócska időszeletben.


Na, számomra meg pont emiatt egészen biztos, hogy nem létezik máshol intelligens élet. Élet létezik, mint írtam én még abban is hiszek, hogy itt "helyben" a mi Naprendszerünkben van élet. De intelligens élet? Nem. Talán létezett előttünk, illetve 100%-ig biztos vagyok benne, hogy létezni fog majd rengeteg utánunk, de itt, most, ebben a hangyafasznyi pillanatban, amiben mi élünk, nem.


Ja és még valamit ne felejts el: statisztikailag a mi kialakulásunkra is közel nulla volt az esély. Milliónyi összetevőnek kellett tökéletesen együttállni ahhoz, hogy mi itt legyünk ma. Milliónyi ponton kisikolhatott volna az egész. Az élet kialakulására alkalmas helyek 99.99%-án nem alakul ki semmi, valószínűleg. A maradék 0.01%-ból kellene kikerülnie egy olyan helynek, ami PONTOSAN ITT ÉS MOST létezik. Na, ez már egy annyira alacsony statisztikai esélyt üt meg, ami számomra elfogadhatatlan és egyszerűen csak elkönyvelem, hogy nem léteznek.


SZERINTEM!


Értem, megértem és elfogadom a te véleményedet is természetesen. Egyszerűen csak nem értek vele egyet, azzal meg főleg nem értek egyet, hogy aki veled nem ért egyet, az buta lenne. A te véleményed nem az igazság, ahogy az enyém sem. Soha nem fogjuk megtudni, hogy mi az igazság, szóval nincsen semmilyen jogod eltérő véleményt lehülyézni.

máj. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
18%

Az a baj hogy a végtelent nem tudtad értelmezni. Tényleg nehéz fogalom matematikailag, emberi aggyal szinte felfoghatatlan.


De szívesen levezetem neked:

Ha 1 a csilliárdhoz az esélye az élet kialakulásának vagy egy csilliárd dolognak kell együtt állnia ahhoz hogy kialakuljon az élet, akkor is végtelen osztva csilliárddal az még mindig végtelen.


Az emberi fajhoz pedig felesleges viszonyítani (pl hogy mennyi idő alatt alakult ki a homo sapiens sapiens) mivel nyilván vannak pontosan olyan fajok mint mi, de a 99,9999...%-uk teljesen máshogy nézhet ki, az eltérő körülmények és evolúció miatt.


De egyébként bizonyított a Földön kívüli élet. Pl a medveállatkák is az űrből származnak, extrém körülményeket túl is élnek. Max azt lehet vitatni hogy ilyen fejlettséget elért más faj vagy nem. De mondok jobbat, valahol van egy olyan lény mint te, a kiköpött másod, csak mondjuk 6 ujjal. Végtelen univerzum, benne végtelen galaxissal és naprendszerrel végtelen variációt jelent.

máj. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!