Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egyedül vagyunk ebben a nagy...

Egyedül vagyunk ebben a nagy Univerzumban?

Figyelt kérdés
Szerintem nem,de nagyon érdekelne,hogy rajunk kívül vannak-e élőlények,vagy valami más...
2009. júl. 28. 13:56
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
75%

Azt is megkérdezhetnéd, hogy hogyan lett a Föld, hogyan lett a galaxis, mi az a tejútrendszer, mi az a galaxisspirál, mi van azon túl, és az miben van?


Soha nem fogod megtudni. Bármi lehet. Az sem kizárt, hogy idegenek létezzenek.

2009. júl. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,hát igen erre nagyon sok a magyarázat,kérdés...Mindenesetre érdekes dolog ez.
2009. júl. 28. 21:41
 13/26 anonim ***** válasza:
25%

http://www.youtube.com/watch?v=UA6G8pEMk2k


Nem vagyunk egyedül. Itt vannak még rajtunk kívül a disznók is.

2009. júl. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 dellfil ***** válasza:
82%

Emberiségként valószínű egyedül vagyunk. Szinte biztos, hogy nincs "másik" emberiség. Az univerzum határtalan, de nem végtelen sem térben, sem időben. Ha az lenne, akkor végtelen sok "másik" emberiség is lehetne. De nem az, így viszont, hogy "csak ekkora", és kb. tizenhárom és fél milliárd éves, meg kell "elégednünk" (egy időben!) párszáz millió, életet hordozó világgal. Szerintetek biztos, hogy ahol az élet kialakul, kifejlődik a tudatos lény is? Ahhoz olyan sok momentumnak kell megfelelően alakulnia, hogy szerintem "csoda" kategóriába tartozik az "emberi civilizáció". Azután, ha elvétve akad is "értelmes lény" kategóriájába tartozó lények civilizációja, annyira különbözhet a miénktől, hogy valószinű fel sem ismernénk, hogy civilizációról van szó. Gondolom, "ők" sem vennék észre a miénket.

Technikai, vagy pontosabban technikalizálódó civilizáció megléte olyan kicsi valószínűségű, hogy ahhoz, hogy egy mégis legyen, minimum ekkora univerzum szükségeltetik...

2009. júl. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem nem csak mi vagyunk. Nekem kicsit valószínűtlennek tűnik, hogy az univerzumban csakis ezen az egy bolygón alakuljon ki élet. Kitudja még az is meglehet hogy van olyan bolygó, ahol sokkal előbbre haladott a technológia. És egyáltalán nem hiszek azokban a mesékben, hogy arra hajtanak, hogy a mi bolygónkat vagy bármilyen más bolygót leigázzanak és elfoglaljanak. Ez számomra hülyeségnek tűnik.
2009. júl. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
91%
Mindenképpen ez a helyes válasz: Nem tudjuk,hogy egyedül vagyunk -e. Sem alátámasztani nem lehet,hogy egyedül vagyunk,sem cáfolni.Azt hiszem erre a kérdésre a választ soha nem fogjuk megtudni,bár még ez sem teljesen biztos
2009. júl. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha intelligens lényekre gondolsz a tudomány mai véleménye: valószínűleg nem.


Ha bármilyen szintű életforma szóbajöhet, akkor szinte biztos, hogy nem.

2009. júl. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim válasza:
93%

Elég valószínű, hogy nem. Sok mese szól az ufókról, de senki nem tudja bizonyítani, hogy valóban vannak. Nah meg másról aztán végképp nem tudják.

Ez nem ide tartozik, de mégis muszáj megkérdeznem...azt hallottam, hogy "sok" millió és múlva a föld annyira tönkre fog menni, hogy el akarnak menni erről a bolygóról. Persze ha addig nem fog annyit fejlődni a civilizáció, hogy másik bolygóra el tudjon jutni akkor elég kevés az esélye. Ez valóban igaz, vagy csak mese? És ha igaz, akkor melyik bolygóra? Még jó, hogy ez engem már nem fog érinteni. :)

2009. aug. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Én is hallottam valami ilyesmit. A bolygó szerintem még nincs tisztázva. De két bolygót is találtak már ami megfelelhet arra, hogy kialakítsanak ott életet. (csak mind a 2-nek van egy-egy hibája)
2009. aug. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Igen hallottam,de azt,hogy ott hasonló élet legyen sztem nagyon kicsi az esély arra....de aztán ki tudja?Rengeteg a kérdés,csak kevés a helyes válasz..Majd a túlvilágban megtudunk mindent.Amikor eljön az idő...
2009. aug. 3. 14:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!