Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A magyar nép kikből áll,...

A magyar nép kikből áll, vagyis milyen népekből adódott össze a történelem során?

Figyelt kérdés
Azért a tudományokba tettem be, mert genetikailag érdekelne főleg (nem a kultúra). Azt hallottam és olvastam is, hogy kb a 13. századra azoknak a száma, akik az országot alapították (vagyis az ősmagyar génekkel rendelkezők) eléggé megfogyatkoztak (tatárjárás stb.). Az érdekelne hogy ma milyen népeknek a génjei találhatóak egy átlag magyarban, például azt tudom hogy vannak szláv, német-sváb, zsidó, török meg egyéb, de ezenkívül, ha a többséget nézzük akkor miből áll (és mekkor részt tesz ki a honfoglaló magyarok genetikája)?
2012. szept. 7. 12:02
 1/6 anonim válasza:

Szerintem wikipédián keress rá!


tipp

[link]

2012. szept. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A magyar nép genetikailag leginkább a környező szláv népekre hasonlít, ami érthető, hiszen már több mint ezer éve szláv környezetben vagyunk. Egyébként ha nagyon népeket kéne mondani, akkor keveredtünk mi törökökkel, kazárokkal, kabarokkal, vlachokkal, csehekkel, horvátokkal, avarokkal, mindenféle szláv néppel, némettel.
2012. szept. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

szláv > germán > kelta

Leginkább szláv. A mai magyarok génje a csehekére hasonlít a legjobban az összes ország közül.

2012. szept. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 belapus ***** válasza:

Egy kis olvasnivaló ( bár nem csak genetika, kivéve a könyvet ):


[link]


[link]


[link]


[link]

2012. szept. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek. Belapus ezek nagyon érdekesek!
2012. szept. 7. 19:38
 6/6 Főzős Laci ***** válasza:
A vándorlásaink során érintkeztünk sokféle néppel:a török eredetű népek,jászok(irániak),kunok,és természetesen szláv népek is.De ez pont a legértékesebb tulajdonságunk,hogy genetikailag sokszínűek vagyunk,és nem kell vérfrissítés,mint a svédeknél,norvégeknél.Én találkoztam egy-két török emberrel,és jó érzés hogy így tisztelnek minket.Elmagyarázhatnék ezt a tótóknak,románoknak,mert az igen nyakas szerbeknek is...
2012. szept. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!