Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a szülőnek izomsorvadása...

Ha a szülőnek izomsorvadása volt 55 éves korában, akkor mekkora esélye van a fiú utódnak hogy nála is kialakuljon ez?

Figyelt kérdés
Úgy tudom nem mindíg genetikai eredetű ez a betegség.Honnan lehet azt tudni hogy adott esetben az volt-e,illetve ha az volt öröklődött-e?

2012. szept. 10. 18:16
 1/7 A kérdező kommentje:
Az orvosok anno azt mondták hogy a központi idegrendszer betegsége-ebből lehet tudni hogy genetikai alapú volt vagy sem?Ősei közt senkinek nem volt ilyenje.
2012. szept. 10. 18:18
 2/7 anonim ***** válasza:
Melyik izomsorvadás ez? Nem mindegy, hogyan öröklődik.
2012. szept. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Pontosan nem tudom,a vázizomzattal kezdődött.Ujjakban majd lábban folytatódott.
2012. szept. 10. 23:59
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyébként minden esetben öröklődik?
2012. szept. 10. 23:59
 5/7 A kérdező kommentje:
Az orvosok a központi idegrendszer betegségére vezették vissza,de nem tudom hogy ez genetikai mutáció okozza és akkor öröklődött vagy egyéni megbetegedés ami talán nem genetikus dolog.
2012. szept. 11. 00:04
 6/7 anonim ***** válasza:

A neve lenne a lényeg, mert többféle izomsorvadás is létezik, különféle öröklésmenettel.

Duchenne-féle?

2012. szept. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Majd előkeresem a zárójelentéseket,most fejből meg nem mondom.
2012. szept. 12. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!