Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nibiru egy valóban létező bolygó?

Nibiru egy valóban létező bolygó?

Figyelt kérdés
Nem hiszek ebben a 2012-es világvégében, de annyi egetrengető baromságot olvastam ezzel a Nibiru-val kapcsolatban [pl.: ennek a bolygónak a "hibája", hogy a Mars "fejlett civilizációja (WTF?!) kihalt... ]... Szóval annyi a baromság, de hihető dolog egy sem, hogy megkérdezném: egyáltalán, létezik ez a bolygó?!
2009. júl. 31. 13:03
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Létezni létezik, csak éppen nem erre jár...
2009. júl. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Igen, egy létező bolygó Zecharia Sitchin regényeiben. Azokon kívül nem.
2009. júl. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 dellfil ***** válasza:
79%
Már írtam egy helyen, de a kedvedért mégegyszer leírom: A "Nibiru" néven ismert bolygó fizikailag NEM létezik. A fantázia terméke.
2009. aug. 1. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. De akkor miért kezelik egyesek létező dologként?
2009. aug. 1. 07:02
 5/8 dellfil ***** válasza:
57%

Hogy miért kezelik sokan létező bolygóként?

Szerintem embere is válogatja. Akik valósnak tartják, azok között is többféle lehet a motiváció.

Azért érdekes lenne utána nyomozni, hogyan alakulhatott ki ez a városi legenda. Biztos nem volna egyszerű dolog, mert az ilyen modern mitológiák többgyökerűek. (Többek között ezért is kiirthatatlanok)

De azt hiszem, a legfontosabb vonzereje, ami miatt sokan nem szívesen mondanak le róla, az a titokzatossága. Ezt mindenki szereti, nem véletlen, hogy például az UFO mítosz ilyen elterjedt a világon. Ha jól tudom azok akik elutasítják, abszolút kisebbségben vannak.

Nem fognak "Nibirujukról" csak úgy egyszerűen lemondani, holmi "tudóskák" tiltakozása miatt.

2009. aug. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
az igazsag az hogy senki nem tudhatja hogy van e vagy nincs mert lehet akar egy ujjabb vilagvege sztori maya calendar alapokon nyugodva de lehet hogy vannak akik bisztos tudjak hogy mi a helyzet es mi azt se fogjuk megtudni. es ha belegondoltok mindig vannak ellentmondo dolgok amik egyarant szolnak a tema melett es ellene
2009. aug. 2. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
58%

A Celestia nevű programhoz van egy kiegészítő, és abban az X-bolygó egy hatalmas vörös gázbolygó, a Nibiru pedig annak az 5. holdja, ami hasonlít a Földhöz, tehát vannak rajta kontinensek és óceánok is. De van egy olyan is, hogy Tyche, és arról is azt mondják, hogy létezik.

[link]


[link]


A lényeg, hogy én nem hiszek benne.

2011. júl. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

[link]


Itt meg a valóság van leírva fantáziálás helyett.


[link]

2016. okt. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!