Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az emberiség elő tud állítani...

Az emberiség elő tud állítani mesterséges holdat?

Figyelt kérdés
Olvastam a Marsról és annak két holdjáról és a Phobos kapcsán merült fel a 1960-as évek elején hogy mesterséges hold lehetne a sok furcsa tulajdonsága miatt.Sklovszkij orosz csillagász vetette fel és azzal érvelt hogy az emberiség is közel áll ahhoz a technológiához hogy létrehozhatna egy mesterséges holdat.Ezt 50 éve nyilatkozta azóta mennyit fejlődött a technológia ilyen ügyben.Lehetne mesterséges holdunk?
2012. szept. 24. 20:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem az a kérdés, hogy hogyan, hanem, hogy miből.
2012. szept. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a kérdést. Az emberiség a mai napig nagyon sok mesterséges holdat előállított és állított klf. bolygó körüli pályákra. Föld körüli pályára az elsőt 1957-ben, Hold (a Föld holdja) körüli pályára 1966-ban, a Mars köré 1971-ben, a Vénusz köré 1975-ben indították. Azóta már több ezer mesterséges hold kering a Föld körül, és jó néhány a Hold meg a Mars körül is.
2012. szept. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
úgy értem hogy kb oylan méretűt mint a Phobos?Vagy már olyan méretűek is vannak?Ha jól tudom egybként a Phobos 15-ször kisebb mint a Hold
2012. szept. 24. 21:20
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha akarnának csinálni tudnának. Kérdés h mi lenne ennek a funkciója? Mi érné meg azt a rengeteg ebbe invesztált pénzt?
2012. szept. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%
Ha föl tudunk küldeni egy űrhajót, akkor föl tudunk küldeni ezret vagy százezret vagy milliót is, csak pénz és erőforrások kérdése az egész. De a Phobosz cirka milliárdszor akkora, mint a Nemzetközi Űrállomás, ami vagy tíz évig épült (tulajdonképpen még mindig épül), tehát számold ki, akár százszoros munkatempóban is mennyi ideig tartana egy akkorát megépíteni...
2012. szept. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Való igaz funkcióban nem gondolkodtam inkább csak az elmélete érdekelt
2012. szept. 24. 22:58
 7/9 anonim ***** válasza:
Elő tud, csak pénz és idő kérdése lenne. Amúgy ezt szét is kéne valahogy idővel szedni, mert a műholdak idővel a föld légkörében végzik, de egy Phobos méretű test nem égne el a légkörben, hanem szépen a fejünkre esne.
2012. szept. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
És most már tudod az elméletét?
2012. szept. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát erre voltak a válaszok:)
2012. szept. 25. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!