Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem látható a Hold...

Miért nem látható a Hold minden éjjel?

Figyelt kérdés
Itthon nem tűnt fel, hogy nem látnám, de Egyiptomban egy hét alatt egyszer sem láttam.

2012. szept. 30. 19:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
56%

Itthon egyszer sem nézel az égre, vagy mivan? -.-


Azt sem láttad még, hogy a Hold néha nappal is látható?


[link]


Itt láthatod a Hold-kelte/nyugta időpontokat, és szemmel látható, hogy a Hold meglehetősen gyakran nem látható az éjszaka.


Most meg csúnya leszek, de te most komolyan, x éved alatt nem néztél fel összesen 10 alkalommal az égre??

2012. szept. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
50%
Mert kering a Föld körül.
2012. szept. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Pontosan azt mondom, hogy itthon mindig látom és igen látom nappal is, az volt a fura, hogy kint egy hét alatt egyszer sem láttam éjjel.

Igazán kedves stílusod van!

2012. szept. 30. 20:14
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Légyszi írd meg,hogy hány éves vagy!
2012. szept. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyiptomban a piramisok gátolták, hogy feljöjjön :)


Viccen kívül lehet, hogy nem az éggel voltál elfoglalva, amikor meg igen, akkor pont nem volt fent a Hold.


Egyébként azért nem látható minden éjjel, mert nem egyezik meg az ő keringése a mi forgásunkkal, és így van olyan, amikor éjszaka a föld másik oldalán van.

2012. szept. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Biztosan van itthon is olyan, hogy nem látható, de ott egy hét alatt egyszer sem, gondoltam van valami magyarázata, nem értek a csillagászati témához, de érdekelne.


Szerintem lényegtelen hány éves vagyok.

2012. szept. 30. 21:15
 7/16 anonim ***** válasza:
77%
Fogyó Holdat,mikor csak egy keskeny csík látható belőle,ezt felhős éjszaka nem lehet észrevenni,olyan mintha nem lenne.Vagy valami takarta amikor kerested,felhők,tereptárgyak,vagy maga a Föld.
2012. szept. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Ott nincs felhő, tehát az kizárva. :)

Persze nem ezzel voltam elfoglalva egész héten, amikor eszembe jutott nem találtam. Teljesen más csillagképek voltak, ez érthető is.

2012. okt. 1. 00:44
 9/16 liliann13 ***** válasza:
és milyen holdfázisban volt? Kb. Hetente változik. Az újholdnak nevezett fázisban egyáltalán nem látszik (nálunk se).
2012. okt. 1. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A Holdat majdnem minden nap láthatod. Ha nem felhős az ég, és nem vagy egésznap szobában. Tehát ha semmi nem takarja el a szemed elől, akkor biza már csak fel kell pislantani az égre, és láss csodát, a Hold ott van! Ahogy írták előttem, az un. újhold idején valóban előfordulhat, hogy a Nap közelsége miatt a Hold sarlója egyáltalán nem, vagy csak nagyon nehezen látszik (értsd: nagyon vékony a Hold sarlója). Ilyen "jelenség" volt legutóbb kb. 2 hete
2012. okt. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!