Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem látható a Hold...

Miért nem látható a Hold minden éjjel?

Figyelt kérdés
Itthon nem tűnt fel, hogy nem látnám, de Egyiptomban egy hét alatt egyszer sem láttam.

2012. szept. 30. 19:19
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Fogyóhold volt.


Tudom, hogy látnom kéne, éppen ezért volt fura, hogy több napig nem láttam, nem néztem egész éjjel, ez igaz, de itthon sem kell keresni. Nem takarhatta el semmi, mivel ez egy kieső szálloda a parton a sivatagban. Igaz a szálloda udvarába voltunk, esetleg nagyon alacsonyan volt, nem az ég tetején és eltakarhatta a háromemeletes hotel, habár volt, amikor kimondottan a csillagokat néztük, beláttuk az egész eget és nem láttuk, akkor még kb félholdnak kellett lennie, vagy kicsit kisebbnek.

Tudom, hogy hülyén hangzik a kérdés, de nem találtam rá magyarázatot, habár a csillagképek is mások voltak, alacsonyabban voltak a csillagok, gondolom az egyenlítő közelsége miatt, más a bezárt szög...vagy fogalmam nincs. :)

2012. okt. 1. 18:00
 12/16 anonim ***** válasza:
57%
a fogyó hold azért nem látható éjszaka, mert a föld másik oldalán van
2012. okt. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
akarom mondani a vékony holdsarló
2012. okt. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Azért itthon látni fogyóholdat, most is fogyóhold van és látni.
2012. okt. 5. 07:30
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Látni a fogyó holdat máshonnan is. Amúgy sincs túl nagy különbség a Föld keringési síkja és a Hold keringési síkja között. Így nagyjából azt az utat járja be amit a Nap is. Másrészt a Hold is olyan mint a Nap. Gyakorlatilag kevés olyan hely van a Földön ahonnan huzamosabb ideig ne látszana. Előfordulhat a Ráktérítő vagy Baktérítő és a sarkok között. De Egyiptomra semmiképp nem igaz. Ott a Nap és a Hold pályája is látható az egész év során. Ha nem látszik a Hold annak ellenére, hogy az idő tiszta, és más sem takarja el, kizárólag a Nap közelsége az ami "láthatatlanná" teheti. A Hold nagyjából 12° utat tesz meg naponta (ez a Holdátmérő kb. 24 szerese) Az "egynapos" Holdsarló már csak kivételes esetben vehető észre szabad szemmel, illusztrálására itt egy cikk, képpel:


[link]


De még a 2-3 napos is nehezen látszik (Nagyon erősen függ pl. a levegő tisztaságától):


[link]


Így az újhold előtti, és az újholdat követő 3-4 napban talán tényleg hiányolhattad. Ez nagyjából egy hetes időtartam. De hidd el ennek nincs köze a tartózkodási helyedhez.


maci

2012. okt. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Akkor ez lehetett. Habár kedden mentünk és hétfőn volt újhold, biztosan az első egy-két napon még nem néztem. Köszi!
2012. okt. 6. 00:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!