Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mért olyan nagy dolog h...

Mért olyan nagy dolog h megtalálták az "isteni részecskét"?

Figyelt kérdés
Nem nagyon vagyok otthon a fizikában, de egyes internetes honlapokon annyira nagy szenzációként harangozzák be az esetet h felkeltette az érdeklődésemet. Mit "adhat" az emberiségnek ez a részecske amiért ennyire örülnek neki a tudósok? Van ahol azt olvastam h egyenesen életmegváltó dologként kezelik ami megváltoztat sok mindent az életünkben.De mit?
2012. okt. 1. 18:43
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Ez az utolsó darab egy elmélet bizonyításában.
2012. okt. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%

A tudósok szeretik, ha elméleteik alkalmazhatók az észlehető és mérhető világ jelenségeire, azokkal nincsenek ellentmondásban, és minden megmagyarázható velük.

A fizikusoknak van egy elméletük a világ működésére, de ebben fel volt tételezve egy részecske létezése. Ha nem találják meg. az elmélet fabatkát se ér. Ha megtalálják, az elmélet magyarázza a világot. Ez nagy dicsőség is, és nagyon fontos a fizikusoknak. Ezért örülnek ennyire. De az öröm felnagyításába azért a média is besegített rendesen.

2012. okt. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Srapnel ***** válasza:
68%
Ha esetleg többször és biztosabban elő lehet majd állítani a Higgs-t, talán jobban meg is lehet ismerni. Ha pedig jobban megismerjük, talán lehetséges, hogy felhasználhatjuk a saját céljainkra. Mivel ez a részecske felel a (tehetetlen) tömegért, ezért a Higgs-mező (a sok Higgs részecske együttese) befolyásolásával talán minden olyan jelenség befolyásolhatóvá válik, ahol a tömeg jelentőséget nyer.
2012. okt. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
wow.. köszönöm szépen a válaszokat.. most már én is értem... főleg az utolsó hozzászóló segített sokat a megértésben.. de a többieknek is köszi.. :)
2012. okt. 2. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!