Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik volt az az üstökös...

Melyik volt az az üstökös amit kb 10-12 éve lehetett látni? És melyik évben volt amikor a Szaturnuszt lehetett látni? Az is óriási dolog volt (nagyon hamar elhúzott az égen), mégse találok róla semmi cikket.

Figyelt kérdés
Tisztán emlékszem hogy még az esti órák előtt néztük Veszprémben az uszoda előtt, de sehol nem találok róla írást.
2011. dec. 22. 00:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Kicsit régebben, 14 éve, 1997-ben a Hale-Bopp üstökös volt napközelben, ha erre gondolsz. Későbbire én nem emlékszem.
2011. dec. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor biztos az volt. És a Szaturnusz?
2011. dec. 22. 00:16
 3/6 A kérdező kommentje:

Ezt most találtam meg:

A Hale-Bopp 1997. április 1-jén volt napközelben, 1997. március 22-én földközelben (majdnem 200 millió km távolságban tőlünk). Megjelenése legközelebb mintegy 3400 év múlva várható.

Köszi. :)

2011. dec. 22. 00:17
 4/6 anonim ***** válasza:
Milyen Szaturnuszt? Az egy bolygó a Nap körül és gyakran lehet látni de csak távcsővel persze.
2011. dec. 22. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A Szaturnusz szabad szemmel is látható. Mostanában napkelte előtt DK felé érdemes keresni, már ha éppen derült az ég.
2011. dec. 22. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, én is olvastam hogy gyakrabban lehet látni, de volt kb '98 körül egy este amikor végig lehetett nézni ahogy átment az égen, egy nagyon fényes csillagként látszott. A tévé is bemondta aznap többször, viszonylag nagy hír volt. Csak nem tudom melyik év volt az.
2011. dec. 23. 00:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!