Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit okoz/okozhat a véráramba...

Mit okoz/okozhat a véráramba bejuttatott sósav?

Figyelt kérdés

(azért írtam ide, mert a biológia, kémia meg a biokémia természettudományi tantárgy, és ez inkább ezekhez kapcsolódik)

Haveromat már megkérdeztem, mert ő vegyészmérnöknek tanul, de nem tudott egyértelmű választ adni a kérdésemre...:P

Na a lényeg: azt tudom, hogy -bizonyos fajtájú- kemoterápiáknál az emberi szervezetbe (véráramba) juttatott "gyógyszerben" található kis mennyiségű sósav. Ez milyen célt szolgál? Miket befolyásol?


És ha nagyobb mennyiségű sósavat /sokkal többet, mint a kemoterápiás löttyökben van/ juttatnak be az emberi szervezetbe (vagyis a véráramba), akkor az mit tud okozni? Mert oké, hogy maró hatású anyag, de milyen reakcióba lép a vérrel, és a szervekkel, sőt maga a szervezet hogy reagálna erre? A kemós kezeléseknél kevés kerül a testbe, gondolom az még nem veszélyes mennyiség...de ha több kerülne bele?


Kíváncsian várom a válaszokat!! :D



2012. okt. 2. 14:01
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

értem :D

igazából a kemoterápiás löttyök miatt kérdeztem, mert hogy azokban van, de akkor ezek szerint le van kötve bennük a sósav! :)) így már világos, hogy miért nem halnak meg az emberek egyes gyógyszerektől!! :P


köszi a válaszokat :D

2012. okt. 2. 19:06
 12/14 anonim válasza:
100%

Tündérke! A vér PH értéke 7.365 és ettől ha csak pár századot tér el az már elég gáz. Nemrégiben egy előadáson hallottam egy mondatot:


"A 6.2 vér ph szívinfarktust okoz"


Az állítással egyetértek, viszont akinek sikerül ennyire felborítania az már nem fogja tudni kivárni azt a szívinfarktust.

2013. febr. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
74%

"így már világos, hogy miért nem halnak meg az emberek egyes gyógyszerektől!!"


Sajnos ezt meg kell, hogy cáfoljam. Magyarországon évente 8 ezer, az Unióban pedig évente 195 ezer ember hal meg a "gyógyszerektől".

2013. febr. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
43%

"Ez olyan mint amikor elterjesztették hogy a H1N1 injekcióban higany van holott szerves higanyvegyület van ami nem enged higanyt a szervezetbe mert komplexen kiürül rövid idő alatt. "


Attól eltekintve, hogy milyen rövid idő alatt ürül ki, azért nem kevés embert nyírt ki. És életerős nem beteges középkorúakat is. Szóval a H1N1 vakcina nem a legjobban sikerült példa volt a gyógyszerek veszélytelenségének bizonyítására, ami ugye az eredeti célod volt. :D

2013. febr. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!