Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek egy idegen bolygó...

Szerintetek egy idegen bolygó élővilága hasonlíthat a Föld élővilágához?

Figyelt kérdés
a konvergens evolúcióra gondolok, vagyis hogy hasonló körülményekre a biológia hasonló válaszokat ad, pl szüksége van minden lénynek szemre, hogy érzékelje a fényt, vagy végtagokra, hogy járjon...

2012. okt. 3. 20:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem túl valószínű. Én még abban is kételkedem, hogy elsőre fel tudnánk-e ismerni azt, ami ott élőlénynek számít.
2012. okt. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy ugyanazok a szervek fejlődnek ki egy-egy feladatra. Gerinc helyett én például el tudok képzelni gyűrű alakú törzset is. Lehet az is, hogy kifejlődnek olyan dolgok, amik a Földön elmaradtak. Pl. simán lehet, hogy egy élőlény kerékkel közlekedjen, mert a mozgáshoz kifejlesztett egy forogni képes szervet.


Szóval eléggé vad dolgok is megeshetnek szerintem, amelyekhez képest a hollywoodi sci-fi írók fantáziája elég csekély.

2012. okt. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez függ az adott bolygó gravitációjától, légköri nyomásától, a sugárzásoktól, és még számos dologtól, mivel eltérő fizikai környezetben máshogy fejlődnek az élőlények is. Egy alacsony gravitációjú, kis nyomású, de sok fényt kapó bolygón pl lehetnek kecses, vékony szárú, de magasra növő óriási méretű virágok is, mert olyan a környezet ami ezt lehetővé teszi.
2012. okt. 4. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Valóban nem túl valószínű, de kizárni sem lehet. Pont az a baj, ami a statisztikával általában. Ha kevés a minta, nehéz dolgozni vele. Történetesen egyetlen olyan helyet ismerünk, ahol az élet kialakult. Így nehéz megadni egy valószínűséget arra, amit kérdezel. De egy dolog biztos. Ilyen körülmények között kialakult már az élet, itt a Földön, tehát nem lehet kizárni, hogy máshol ugyanilyen körülmények esetén ugyanilyen alakuljon ki.


Olyan ez pont, mint a lottó ötös. A környezet a húzás a 90 számból, a húzás módszere, mind-mind azonos. Mégis eléggé valószínűtlen, hogy ugyanazon számokat kihúzzák. Bár fontos megemlíteni, hogy nem kisebb a valószínűsége az előző heti számok kihúzásának sem mint bármelyik másik öt számnak!!! De pl Magyarországon az eddig húzott mintegy 2000 sorsoláson soha nem volt egyforma számokból álló telitalálat. Ugyanakkor a Románoknál megesett, hogy két egymást követő héten a húzásokon (!) ugyanazon számok - igaz, más sorrendben - adták a telitalálatot!

2012. okt. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem kerekek sehol nem alakulnak ki, azon egyszerű oknál fogva, hogy a természetben nincsenek utak. :)


Ha a bolygó olyan, mint a miénk, akkor biztosan nem lesz gond az élőlények felismerésével. Valószínűleg lesznek zöld növényszerű lények, amik a fényt hasznosítják, a növények színének nem történeti okai vannak, hanem a fizikiai: a napből érkező fényt leghatásosabban zöld színű élőlények tudják begyűjteni...


Minen bizonnyal lesznek olyan lények, amik képesek helyváltoztatásra, arra pedig viszonylag limitált mennyiségben lehet módot találni (szárny, lábak, csúszás).


Funkcionálisan szerintem hasonló helyeken hasonló élőlények alakulnak ki, ám a hasonló funkciót minden bizonnyal teljesen más megoldásokkal érik el az adott élőlények.


Engem leginkább a biokémiai alapok érdekelnének: miben, hogyan tárolják, olvassák ki a genetikai információt, milyen kémiai tulajdonságú anyagok építik fel a szervezeteket. Vannak-e fehérjék, milyen aminosavak vannak, milyen cukrok vannak... Igazából teljesen alapvető különbséget nem nagyon tudok elképzelni, de remélem egyszer lesz módunk kísérletesen is utánajárni a kérdésnek.

2012. okt. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!