Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hallottam egy kísérletről,...

Hallottam egy kísérletről, melyben kukacoknak tanítottak meg valamit, majd ledarálták őket, és megetették őket más kukacokkal, akik valamilyen módon "örökölték" a tudást. Hol találhatnék leírást erről a kísérletről?

Figyelt kérdés
2012. okt. 3. 23:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezek planáriák voltak, erre keress.

Sajnos így csak néhány nagyon egyszerű dolgot lehet megtanítani. Sötétségtől való félelem, ilyesmi.

2012. okt. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez a marhaság engem is érdekelne... Ennyi erővel tudnám azt, amit egy disznó, elvégre megettem :)
2012. okt. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Te Butcher! És nem tudsz röfögni? Vagy mi a baj ? ;)))
2012. okt. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én megettem már pár disznót, és azt hiszem, a hízás képességét eltanultam. :)
2012. okt. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"A kutatók úgy gondolták, a tanult állat agyában képződött valamilyen anyag, ami a sötét elkerülését „kódolta”. Kivonatot készítettek a tanult állatok agyából, amit naiv állatokba vittek. Többféle átviteli módszerrel próbálkoztak; az agyba való injektálástól egészen odáig, hogy a tanult állatokat feletették a naivakkal (kannibalizmus). Nagy örömükre a kezelt naiv állatokból több sötétségkerülő lett!

...

Az a gondolat, hogy a szerzett (tanult) információ egy biopolimer (peptid, fehérje, nukleinsav) építőköveinek sorrendjében kódolódjék, akkoriban igen logikusnak látszott. Hiszen 1953-ban írta le Watson és Crick a DNS szerkezetét, és a 60-as évek elejére esik a genetikai kód megfejtése (azaz annak kiderítése, hogy a DNS-ben, illetve az arról átírt RNS-ben három bázis sorrendje [tripletje] jelent egy aminosavat). Ha az öröklött információ (a génállomány) ilyen alapon tárolódik, akkor hasonló mechanizmussal tárolódhat a szerzett információ, vagyis a memória. A párhuzam lehetősége megejtő volt. De, sajnos, nem volt igaz. Laboratóriumokban végzett ellenőrző vizsgálatok egyértelműen igazolták, hogy a látszólag pozitív memóriatranszfer-eredmények módszertani hibákból eredtek."

[link]

2012. okt. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ment a nagy zöld pacsi az utolsónak.
2012. okt. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ment hát! :)
2012. okt. 5. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!