Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fizika: Igaz az, hogy ha...

Fizika: Igaz az, hogy ha villámlik akkor annyi km-re van a zivatar mint ahány másodperc telt el a villámlás és a dörgés között?

Figyelt kérdés
Kérlek próbáljátok meg elmagyarázni, köszi. Előre szólok, hogy kicsit kuka vagyok a fizikához. Én úgy gondolom, hogy az s=v/t kell hozzá. Vagy nem?
2012. okt. 7. 17:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz. A villámlásnak nem feltétele, hogy essen az eső.

A hangsebesség pedig több nagyságrenddel kisebb, mint a fény. Tehát, ha a vihar 10km-re van és villámlik, a fény gyakorlatilag azonnal látható a 10 km-re álló megfigyelő számára, de ha a hangsebességre 1200km/h-t számolunk, akkor... innentől már magad is tovább mehetsz v=s/t alapján, hogy hány km-re kellene lennie a viharnak.

2012. okt. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :))
2012. okt. 7. 18:32
 3/5 anonim válasza:
100%

A hang sebessége 340 m/s, szal ez nem igaz.

Egyébként nem tudom miért kellett km/h ban gondolkodni....

2012. okt. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Közelítőleg a hangsebesség 1000/3 m/s = 1/3 km/s.

Tehát ha a villámlás és dörgés közt eltelt időt elosztod hárommal, jó közelítéssel megkapod a villámlás helyének távolságát.

2012. okt. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Azaz a számolásban 3 számolás (3 másodpec) 1 kilométer

Ha a villámot látod és hatig számolsz akkor 2 kilométer...


[sokan azt ajánlják, hogy valóban egy másodpec teljen el a számolás közben, hogy tizenegynél kezdj...]

2012. okt. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!