Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A vízér sugárzás valóban létezik?

A vízér sugárzás valóban létezik?

Figyelt kérdés
Tényleg van az áramló víznek ilyen kisugárzása, vagy mi, amit mondanak, vagy ez csak egy ostoba babona?
2012. okt. 9. 00:22
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
90%
Nincs természettudományos alapja, inkább afféle ezoterikus tudomány ez a vízér kutatós dolog.
2012. okt. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
91%

Nem létezik ilyen.

Az különösen vicces, amikor vízeret keresnek (80 méter mélyen van) egy lakásban, és közben a fél méterre levő vízvezetékek valahogy mégsem zavarják a mérést.

2012. okt. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Köszi, pont erre voltam kíváncsi, én sem hittem benne, csak természettudományokból nem vagyok olyan jó, ezért ilyen kérdéseknél mindig bajban szoktam lenni. :)
2012. okt. 9. 00:44
 4/35 anonim ***** válasza:
90%

A természettudományosan képzetlen rétegeket célzó üzleti tevékenység. Azt állítja, hogy a hajszálerek mentén folyó víznek káros sugárzása van. Felhozok egy másik példát.


A folyó áramnak van olyan hatása, hogy mágneses mezőt gerjeszt maga körül, ami pl. a nagyfeszültségű vezetékek környezetében élőkre kimutatott hatással lehet. Ez viszont csak nagy áramerősségeknél számottevő, amely egy háztartásban nincs... Hogy miért hoztam fel? Mert ezzel az elektromágneses szennyezettségi elmélettel is rémítgették az embereket, hogy cserélgessék le a házukban az alumíniumvezetékeket a kevésbé "sugárzó" rézre, pár százezer forintért. Közben egy darab fizikai egyenlet elárulja, hogy ezzel a cserével a vezeték által gerjesztett elektromágneses mezőt így nem lehet csökkenteni (egyébként sem olyan erős, hogy hasson az emberi szervezetre).


Ugyanez van ennél a vízér dolognál is. Riogatnak, hogy fektess be, mert ha mégis igaz, a családod egészsége minden pénzt megér!

2012. okt. 9. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
86%

Egyszer egy ember kihívott vagy 5-6 vízér mérő "szakembert" a lakásába, egymás után, plusz ilyen "távmérő" gurut is alkalmazott. Mind máshova tette a vízereket.


[link]

[link]

2012. okt. 9. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
8%

"Ugyanez van ennél a vízér dolognál is. Riogatnak, hogy fektess be, mert ha mégis igaz, a családod egészsége minden pénzt megér!"


Kedves 4-es válaszoló, bocs, de én nem értek veled egyet ebben. Ha valaki krónikus beteg a családban és úgy tűnik, nem igazán segítenek az orvosi módszerek, valóban érdemes a fekvőhelyet áthelyezni a lakásban és ez nem kerül pénzbe. Hívhatsz radiesztétát, de jobb, ha magad megtanulhatod legalább alapszinten -, hogyan állapítsd meg, hova érdemes az ágyat tenni. Nem nagy befektetés. Persze ha eleve negatívan állsz hozzá...Én is voltam így, de sajnos elég későn jöttem rá, hogy működik a dolog, tudnék mesélni. Hm, ezt most találtam: "Aki azt mondja, hogy képtelenség, legalább ne zavarja azt, aki képes rá." :) Üdv.

2012. okt. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
86%

Egy súlyos betegen semmit nem segít, ha áthelyezed máshová az ágyát! Legfeljebb ideiglenesen érzi jobban magát, mert hisz a "csodában".

De az is lehet, hogy eddig odasütött a nap vagy a hold az ágyára, vagy elég huzatos helyen volt, és ez zavarta.

Aki hisz benne, az kísérletezhet az ágy máshová tételében, de semmiképpen ne fizessen ezért súlyos ezreket.

2012. okt. 9. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
14%

Hogy a vízér "sugárzás" létezik-e vagy sem nem tudom.

Azt tudom, hogy a modern ezotéria területén nagyon sok kókler dolgozik. Nomeg divat is lett.

De azt is tudom, hogy Uri Geller nem a kanálhajlításból szedte össze a millióit, hanem a zsidó állam milliomosai repülővel felvitték, hogy mondja meg, hova építsenek kibucokat, hol a víz. Előtte már dollármilliókat emésztett fel a sok hiába való próbafúrás, és bár ők sem nagyon hittek benne, felvitték Uri Gellert. És ahova Uri Geller lemutatott a repülőről, ott lefúrtak, és mindig találtak vizet.

Uri Geller ekkor lett dollármilliomos...

2012. okt. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
83%
#8 Ez egy jó nagy kamu.
2012. okt. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 Tom Benko ***** válasza:
80%

@8: Források? Uri ugyanis pont a kóklerkedésével lett milliomos, a többit nagyrészt maga költötte hozzá. Eleve mondjuk egy olajtársaság nem fog milliókat fektetni abba, hogy egy pojácát utaztatgasson, csak ha már előtte szigorúan, tudományosan bizonyított. Ilyen például a geológiai vizsgálat, vagy az Eötvös-inga. Sőt, még ezeket is párban használják, a biztonság kedvéért.

@Kérdező: Vízér-sugárzás nem létezik, kamu. Viszont nagyon helyes, hogy kérdezel, és jó, hogy itt kérdezel.

2012. okt. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!