Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan juthat ki a fekete...

Hogyan juthat ki a fekete lyukakból az ún. Hawking féle sugárzás, amikor még a fénynek sem sikerül? /. annál gyorsabb pedig nem létezik. /

Figyelt kérdés
2010. febr. 3. 21:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen lassabban, de trükkösen.

[link]

2010. febr. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, h nem a Schwarschlid-sugáron belül keletkezik.
2010. febr. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
8%
Van egy marslakó osztálytársam, holnapra megkérdezem neked tőle msn-en.
2010. febr. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rendes vagy....és még marslakónyelvenistudol.
2010. febr. 3. 22:21
 5/7 anonim ***** válasza:
87%
Egyszer magyarról 30 perc késés után megkérdezte a tanár, hogy mér késtem. Mondom messziről jöttem. Erre ő csak nem tán a Marsról? Mondom de, persze, aztán 2 évig Marslakónak hívott, ironikus, hogy erősen érdeklődöm mindenféle asztrofizikai és asztrológiai tudomány iránt, főleg fekete lyukak. Második voltam : )
2010. febr. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Magam két féle megközelítését ismerem a témának:

1, a tér kvantumfluktuációja

2, képzetes idő - amely megengedi a részecskének, hogy rövid ideig a fénynél gyorsabban haladjon, és a lehetőségek szerinti összegzés fogalma.

Az előttem szólók a kvantumfluktuációt már leírták. Ez kissé érthetőbb, mint a képzetes idő fogalma.

2010. febr. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.

Kiegészítő információ:

"Ezt a folyamatot úgy is értelmezhetjük, hogy a részecskepárnak a lyukba zuhanó részecskéje - tegyük fel, hogy ez egy antirészecske - valójában olyan részecske, amely az időben visszafelé mozog. Így a fekete lyukba zuhanó antirészecskét a lyukból távozó és az időben visszafelé haladó részecskének is tekinthetjük. Amikor a részecske ahhoz a ponthoz ér, amelyben a részecske-antirészecske pár eredetileg keletkezett (materializálódott), a gravitációs tér hatására úgy szóródik, hogy az időben előre halad. "


z

2010. febr. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!