Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan kell reakcióegyenletet...

Hogyan kell reakcióegyenletet ÍRNI?

Figyelt kérdés
Jó lenne, ha valaki elmagyarázná iskolásszinten, lépésről lépésre, mert a leckéről lemaradtam, és egy hét múlva felmérő!

2012. okt. 9. 15:51
 1/5 anonim válasza:

Fogsz két/több elemet annak leírod a vegyjelét vagy képletét attól függően, hogy hogyan jelölőd azt a reakcióegyenletben! A két vagy több elem közzé beteszel egy plusz jelet, aztán leírsz egy nyilat/egyenlőség jelet és kész. Pl: Hidrogén+Oxigén->Víz (szóegyenlet)

képletekkel/vegyjelekkel: 2 H2+2 O2->2 H2O

Ha valamit nem értettél szólj!:)

2012. okt. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
2 H2+O2->2 H2O*
2012. okt. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nos, én igazából azt nem értem, hogy melyik anyag melyikkel fog összekapcsolódni a reakció után, és azt sem nagyonértem, hogy honnan vannak a számok az indexbe?
2012. okt. 11. 18:36
 4/5 anonim válasza:

fogj egy periódusos rendszert, és keresd meg benne a Pl:Nátriumot (Na) és a Pl:Klórt (Cl), közben jegyezd meg azt a számot, hogy 8.

Következő lépés, hogy megállapítjuk az elemek vegyértékét. Ez azt jelenti, hogy ennyi "kapoccsal" kapcsolódnak egymáshoz. Ha az elem bal oldalon van, akkor annyi a vegyértéke, ahányadik oszlopban van, ha az elem a jobb oldalon van, akkor annyi a vegyértéke, mint amennyi kell az oszlopszámtól az előbb megjegyzett 8-ig.

A Nátriumot (remélem közben) megtaláltad az első (I.) oszlopban, a Klórt pedig a hetedik oszlopban (VII.)

Tehát a Nátrium is, és a Klór is egy vegyértékű (7+1=8)

Ezért ami keletkezik, annak a képlete NaCl

Most írd fel:

Na + Cl2 = NaCl

Ez így még nem jó, mert bal oldalon 2 db Klór van, jobb oldalon meg csak egy. Javítsuk:

Na + Cl2 = 2 NaCl

Javul, de még nem az igazi: most jobb oldalon van két Nátrium, bal oldalon meg csak egy. Javítsuk:

2 Na + Cl2 = 2 NaCl

Most jó, kész az egyenlet.

Tessék!Első voltam!

2012. okt. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. okt. 12. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!