Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Örökmozgó lehetséges?

Örökmozgó lehetséges?

Figyelt kérdés

Ebben a videóban látható szerkezetek működhetnek?Főleg a Da Vinci féle fekete kerék 4:06 nál?Átverés?


http://www.youtube.com/watch?v=287qd4uI7-E&list=LPTH1lqY3TFp..



2012. okt. 19. 01:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Persze, hogy átvrtés
2012. okt. 19. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Én úgy tudom, h lehetőséges, mert egyszer olvastam egy cikket, amiben xy halat vizsgálták, h anélkül, h megmozdulna képes hatalmas sodrásban egy helyben maradni, mert a testének a felülete olyan módon van "kialakítva", h a rajta lévő apró minták által úgy vezeti a vizet a teste, h képes egy helyben maradni.

Bár itt azért közrejátszik a víz meg teljesen mások a körülmények, de bele lehet magyarázni, h az.

2012. okt. 19. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
2012. okt. 19. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Elég kicsi az esélye. Én hamarább fogadnám el azt, hogy léteznek szellemek, mint hogy valaki előállt egy örökmozgóval.
2012. okt. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem létezik örökmozgó.

Tudom, hogy tök klafa lenne, ráadásul az emberiség csomó problémáját egycsapásra megoldaná, de a valóság már csak ilyen szürke és lehangoló. Próbáld elfogadni.

2012. okt. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Én elfogadom hogy nem lehetséges, de a videóban lévő fekete kerék sem tud mozogni semeddig?Valami hajtja valószínűleg?Esetleg létezhet hogy mondjuk 1-2 óráig mozog?
2012. okt. 19. 09:03
 7/13 anonim ***** válasza:

Persze, létezhet. Sőt, álltak már elő olyan mechanikus szerkezettel is, ami hónapikig képes volt mozogni külső behatás nélkül és sokáig hitték hogy örökmozgó.


De ha belegondolsz, az órákat felhúzzák és ketyegnek elég sok ideig külső behatás nélkül. Ezek a szerkezetek is hasonlók, eltárolt energiát használnak fel, igen jó hatásfokkal, ezért sokáig bírják, de nem örökké.

2012. okt. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 2xSü ***** válasza:
100%

A 4:06-nál látható tárgy esetén a következő van:

Amíg jobb oldalon helyzeti energia alakul át mozgásivá, míg bal oldalt a mozgási helyzeti energiává. A kettő energia azonos, így nem tudja meghajtani a kereket.


A szürke hengerek tömegközéppontja egy helyben van (vagy függőlegesen rezeg), így összességében a helyzeti energiája legalábbis hosszútávon állandó, így nincs minek munkát végeznie.


Sőt a tömör körlap megforgatásánál is rosszabb a szerkezet, hiszen a szürke hengerek mozgásánál súrlódás, ütközés történik, ami hőenergiát termel. Ez a tömör körlaphoz képest extra veszteség, sokkal kisebb hatásfokot jelent, hozzá képest.


(A videó, mint ahogy a címében is írva vagyon !hipotetikus! gépeket mutat, látszólag működés közben. Látszólag, mert valószínű motor hajtja az összes szerkezetet, hogy ne lassuljanak. Tehát nem átverés a videó, hiszen ott a videó címében a hipotetikus szó. Nem átverés az, aminél elárulják, hogy csak trükkről van szó.)


Lásd pl: http://www.youtube.com/watch?v=XX4lAEcixSA

http://www.youtube.com/watch?v=20hiKmdJ0u0

2012. okt. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Naa , erre voltam kiváncsi:) Végre egy értelmes válasz.Köszönet!!!
2012. okt. 19. 12:26
 10/13 Józsika3477 ***** válasza:

Klasszikus értelemben vett örökmozgó, akár első-,akár másodfajú cuccról van szó, nem lehetséges. Azonban

a Sötét Energia - konverterek (amik a sötét energiát alakítanák át általunk használható, "fénylő energiává"),

elviekben lehetségesek, legalábbis fizikai törvényeket nem sért az elvi működésük.

2012. okt. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!