Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Örökmozgó? Létezik, lehetséges?

Örökmozgó? Létezik, lehetséges?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet elkészíteni? és mire jó?
2010. júl. 10. 20:38
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
89%
Nem létezik.
2010. júl. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
82%
A világegyetem az egyetlen örökmozgó, ismereteink szerint.
2010. júl. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%

Az örökmozgó, másképpen: perpeetum mobile már nagyon régen foglalkoztatja az embereket tudósoktól a barkácsolókig mindenkit.

Newton I. törvénye alapján: Minden test nyugalomban van, illetve egyenes vonalú egyenletes mozgást végez mindaddig, amig egy másik test vagy erőhatás mozgásállapotának megváltoztatására nem készteti.

Tehát elvi síkon létezhetne örökmozgó, de a gyakorlatban azért nem valósítható meg, mert a mozgásállapotváltozást mindig előidézi valami: súrlódás, gravitáció, anyagfáradás, kopás stb.

Hogy mire jó? Arra lenne jó, hogy a gyakorlatban is bizonyítsa a Newton törvényeket.

De a való életben mindig kell valami külső erőhatás ahhoz, hogy a mozgás továbbra is fennálljon.

Tehát kvázi örökmozgó az automata felhúzós óra, vagy az olyan, ami a hőtágulás közben felszabaduló erő húzza fel az órát.

2010. júl. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim válasza:
86%

ha létezne akkor szerinted te lennél az első aki elkészíti?

jó lenne ha lenne akkor nem lenne semmilyen erőmű, nem kellene fizetni az áramért meg stb..

am nincs, van olyan h aztmondják rá h örökmozgó pl állandó mágneseket tartalmaz.. de azok se tartanak örökké mert előbb utóbb elveszti a mágnesességét.

2010. júl. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%
Elöttem szóló hölgyel?? nem értek egyet, ugyanis az állandómágneses készülékeket az ideális munkapontban járatva, csökkenthető a legkisebb szintre a mágnesek elhasználódása, és a felmágnesezése csekély energiát igényel, olyannyira, hogy a megtermelt tudja fedezni, tehát ez nem ok.
2010. júl. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

Az örökmozgó olyan gép, ami min. 100%-os hatásfokkal működik. A termodinamika I. és II. főtétele alapján ilyen nem létezhet.


Bővebben: [link]

2010. júl. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%
Az örökmozgó létezését a termodinamika 2. főtétele is kizárja...
2010. júl. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:

0 K-en légüres térben elméletben meg lehet valósítani...


Gyakorlatban semmiképpen nem lehet megcsinálni. (a tudomány jelenlegi állása szerint...)

2010. júl. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim válasza:

Lehet, hogy tévedtem és igazad van de én úgy képzelek el egy örökmozgót ,hogy semmilyen külső beavatkozás nélkül mozogna addig amíg világ a világ:D Ha a mágnest meg újradelejezni kell azt olyankor nem kell kicserélni? Lehet, hogy hülyeséget mondtam meg kérdeztem, akkor bocsánat.

De nekem is rémlik valami a tanultakból már nem emlékszem pontosan melyik de az első fajú Perpetum mobile vagy másodfajú tétel szol erről h nem lehet olyan gépet készíteni ami "örökmozgó".

2010. júl. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim válasza:
egyébként nem hölgy:D
2010. júl. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!