Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Lehetséges vajon az örökmozgó...

Lehetséges vajon az örökmozgó megalkotása?

Figyelt kérdés
2009. júl. 8. 22:00
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
34%
állítólag anno volt egy ember, aki megalkotta (a nevére nem emlékszem, valahol olvastam róla..), de annyi pénzt kért érte, amennyit sajnáltak volna odaadni neki, ezért azt mondták, hogy nem kérik.így a feltalálója megsemmisítette az örökmozgót, a tervekkel együtt.
2009. júl. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:

érdekes.

Egy elméleti ötletem nekem is van, nem is lenne bonyolult, csak a kidolgozása sok apróságot, és pontosságot igényel

2009. júl. 8. 22:33
 3/40 anonim ***** válasza:
10%
Mi az az örökmozgó?
2009. júl. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim válasza:
83%
nem lehet megalkotni mert minden egyes mozdulattal energia vész el.
2009. júl. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
95%
2009. júl. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
86%
ha sikerülne is, akkor is csak légüres térben mert a levegőatomok súrlódása miatt - hacsak nem termel mindig többletenergiát - folyamatosan lassulna.
2009. júl. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 dellfil ***** válasza:
81%

Ha a nincsből valami előállítása a célod, azt kell mondjam, nem megy. Ahhoz minimum mindenható teremtőnek kellene lennie, aki (vagy ami?) ilyet létre hozna. Persze nem ebben a világegyetemben, mert akkor át kellene formálni az egészet. Pl. elsősorban ki kellene iktatni az ok-okozati összefüggést. onnan már bármi-semmi is lehet-lehetetlen akármi kitudja van-nincs és...is lehet (lehetetlen) :D

Ennyire egyszerű az örökmozgó előállítása.

2009. júl. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem nem lehet örökmozgót létrehozni. Én nagyon sz@r vagyok fizikából, de akkor pont figyeltem órán, mikor mondták hogy örökmozgót nem lehet létrehozni. nem lehetséges.
2009. júl. 9. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
68%
Sokmindent megcáfoltak már eddig, amire azt hitték, hogy biztos úgy van. Most azt mondják, nincs örökmozgó... Ki tudja?
2009. júl. 9. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
88%
A földön nem lehetséges,mert gravitáció van és fizikai kopás. A világ űrben ("elméletileg") örök mozgó lehet egy tárgy, de nem végez hasznos munkát,és biztosítani kell hogy ne érintkezzen semmilyen idegen anyaggal. Pl. egy önmaga körül megforgatott golyó a tiszta vákuumban az űrben öröké forog,nincs ami lefékezze.
2009. júl. 9. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!