Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen a kémia emelt szintű...

Milyen a kémia emelt szintű szóbeli? Azok írjanak, akik már emelteztek kémiából!

Figyelt kérdés
Milyen volt a problémafeladat, kb mennyi időt szántál rá? A hosszabb tétel mi volt? A kísérletek közül elvégezhetőt kaptál? Ha igen, mennyire volt bonyolult?

2012. okt. 22. 15:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Az elméleti jellegű tételek témakörei (kifejtendő+probléma megoldó) és az elvégzendő és el nem végzendő kísérletek pontos listája fent van az OH honlapján.


A kísérletek és a probléma megoldó feladat nem bonyolult, könnyedén tudsz rájuk majd válaszolni, ha elegendően sokat olvasod, forgatod a kémiakönyved, sok kísérletet nézegetsz és ha lehetőséged van akkor minden elvégzendő kísérletet legalább egyszer a megmagyarázás mellett meg is csinálsz! Ha lehet akkor persze jó élőben látni az el nem végzendőket is, mert úgy jobban megmaradnak a tapasztalatok, mintsem, ha csak leírva elolvassa az ember.

Emelt szinten mindig mindent magyarázni, indokolni kell, látnia kell a bizottságnak, hogy igazán érted amiről beszélsz és nem csak bemagoltad a könyvből.


Én konkrétan a dinamikus egyensúllyal kapcsolatban húztam tételt, a kísérletem nem elvégzendő volt (halogéntartalmú szerves vegyületek reakciói) és a probléma megldó feladatom azt hiszem az volt: fehér foszfort víz alatt tárolják, a nátriumot petróleum alatt. Miért?

2012. okt. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2012. okt. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Hát a tanfolyam már késő, tizenkettedikén fogok szóbelizni, úgyhogy remélem, nem kell valami bonyolultat csinálnom.
2012. okt. 23. 18:03
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha budapesti vagy, akkor szívesen segítek: www.kemiakorrep.uw.hu


Keress bizalommal!

2012. okt. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!