Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy keletkezett az élet?

Hogy keletkezett az élet?

Figyelt kérdés
Ha nem isten teremtette.

2012. okt. 22. 16:48
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
87%

"ekkora gyökeret, hogy így lehúz, csak mert nem azt írom amit ő gondol... "


Nem, ha alapos természettudóshoz méltóan szíveskednél elolvasni amit írtam, akkor feltűnne, hogy néhány tény felsorolásával megcáfoltam egy tényszerű állításodat.

Az evolúcióelméletről nem mondtam semmit, a te arról vallott nézeteidet nem is találgattam.


Darwin a természetes szelekcióra épülő evolúcióelmélet alapjait rakta le, és élete végéig főleg azt kutatta és finomította. Az az óvatosság, ahogy kezelte az elméletet, ahogy tisztában volt a felmerülő problémákkal az egyik legkiemelkedőbb természettudóssá teszi.


Nyilván képtelenség elvárni tőle, hogy az élet eredetét megoldja egy személyben, amikor még a genetika alapjai sem voltak ismertek a korában, Mendel kutatásai csak később váltak ismertté, a DNS szerkezetét pedig csak 1951-ben írták le.


Nem tudom te mit hiszel a kérdésben, bár tény, hogy a Darwin-fixáció a kreacionisták sajátja. Ezt mondta, azt mondta. Darwin zseniális természettudós volt a maga korában, és könyvei ma is érdekes olvasmányok.

De a modern evolúcióelméletről, vagy az abiogenezisről való vitában teljesen értelmetlen szóba hozni. (Jó, nem te kezdted, de amit írtál róla, az akkor is hibás is, irreleváns is.)

2012. okt. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
0%

Nagy tudosok kisérletei,elméletei...,aztán valahogy soha sem sikerült életet "fabrikálni"!

Pedig igen komoly tudás és technika áll már a rendelkezésükre!

Talán egyszer sikerül megfejteni ezt a titkot is,de talán nem is kellene babrálnunk ilyen dolgokkal.

2012. okt. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 Tom Benko ***** válasza:
79%
Egyelőre azt sem igazán tudjuk pontosan, hogy honnantól tekinthetünk valamit élőnek, úgyhogy azt sem tudjuk, hogyan léphette át az anyag ezt a határt. Annyi viszont biztos, hogy az önszerveződés szerepet kellett kapjon benne.
2012. okt. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
0%

Akkor sem tudtok semmit!BeBeBe!Nem is fogjátok soha!Legalábbis nem éljük meg!

Itt fejtegetni az élet kialakulását?

Komolytalan!:D

2012. okt. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
9%

az élet maga isten, pontosabban isten árnyék-aspektusa


a lélek pedig istentől való, pontosabban isten maga


a tudás ennyi

2012. okt. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 Tom Benko ***** válasza:
74%
@Súr: Ezt osztán jól megaszontad!
2012. okt. 31. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 dragonline ***** válasza:
100%

petboj97 válasza:


''Azt az anyagot ami a fennmaradásához maga köré szervezi a többi anyagot nevezzük élő lénynek amennyiben kizárod az Isten szellem teremtés stb kategóriákat vagyis materialista vagy.''


Úgy érted hogy a galaxisokban is egy élőlény lapul ?

Ha csak azt az anyagot nevezzük élőlénynek ami maga köré szervezi a több anyagot akkor a maga köré szervezett többi anyag kizárható hogy élőlény ?

2012. nov. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
71%

Én egy pártatlan és kételkedő gondolkodó vagyok.

Abszolúte el tudom fogadni, hogy a földi életet egy felsőbbrendű valaki/valami/szellem teremtette. Semmi nem bizonyítja az ellenkezőjét.


De akkor AZ a Teremtő honnan, hogyan lett?

Szóval az élet keletkezésére adott "teremtőerős" magyarázat sajnos nem zárja le a kíváncsiságomat.

Nem is értem, hogy kinek a számára elegendő?

Hogyan nem lehet tovább kérdezni?

2012. nov. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim válasza:
64%

Hát ez 1 eléggé hosszú folyamat valójában.

De azért elmagyarázható.Olvastam, mások miket írtak.Én elmondom, ahogy én tudom:

Akkor régen a föld teljesen másképp nézet ki.Mert vulkánokkal volt telis tele,amik folyton működtek.A talaj alig volt masszív.Aztán jött 1 aszteroida ami nekiütközött a földnek.Az aszteroida egyik része beleolvadt a föld magjába a másik része viszont itt keringett a föld körül.A nagyobb részekhez a kissebbek hozzákapcsolódtak(1 aszteroidaövnek kell elképzelni úgy keringtek körölöttünk.Ezekből lett a hold.)De aztán elkezdett dolgozni a hold megformálta a talajt szilárdabra.Valahogyan került víz a bolygónkra az atomok megjelennek.A víz eleinte zöld színű volt aztán valamilyen vízi növény átszinezte kékre.Aztán még a vízben megjelennek a puhatestűekmajd a többi lény a dínók stb. főemlősök,emlősök majd mi.

Ha valaki érdeklődne akkor nézzétek a youtobun eueket ill. spektrum vagy nat geo.

2012. nov. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 dragonline ***** válasza:
0%

kristof97,


Ez volt mára az esti mese? :-)))

2012. nov. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!