Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Belsőenergia miért nem változi...

Belsőenergia miért nem változik változik, ha kiszellőztetem a szobám, vagy befűtök?

Figyelt kérdés
azt írja a könyv, hogy p*v állandó, ezért nem változhat

2012. nov. 4. 23:40
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
na de a belsőenergia csak az abszolút hőmérséklettel arányos.akkor?ha befűtök, akkor a hőmérséklet nem változik?
2012. nov. 4. 23:42
 2/11 A kérdező kommentje:
nem értem.
2012. nov. 4. 23:43
 3/11 anonim ***** válasza:

Azért változik, mert a házad nem egy izolált rendszer. A Világegyetem belső energiája nem változik, a benti meleg levegőt a madarak élvezik, a fádat/olajadat meg keresheted.


p*v akkor állandó, hogyha T,m,M állandó.

2012. nov. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Sajtoskifli ***** válasza:
Hacsak nincs hermetikusan lezárva a szoba, akkor tényleg nem fog változni a szobának a belső energiája, mert a nyomásnak mindvégig meg kell egyeznie a külső nyomással, a térfogat pedig nem változik. Ha befűtesz, akkor felmelegedik a levegő, viszont bizonyos mennyiségű részecske elhagyja a szobát (mivel nincs lezárva a külvilágtól), pont annyi, hogy az f/2*n*T végig állandó maradjon.
2012. nov. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Először is: a p*V (kis "v" a sebesség, a nagy "V" a térfogat jele) és a többi törvény is akkor érvényes, ha a gáz tömege nem változik, nem keveredik mással, stb.


Úgyhogy a szellőztetés kilőve.


Ha pedig befűtesz egy légszigetelt lakásban, akkor egyrészt felrobbansz (mert nem tud kimenni a füst), de addig is növekszik benne a nyomás, mivel ugye a falak nem tudnak kihasasodni. Itt p/T állandó, V változatlan. T az abszolút hőmérséklet, és addig működik a dolog, amíg ideális a gáz, tehát pl. még nem látod a lélegzeted.

2012. nov. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

p*V csak akkor állandó, ha n*k*T (vagy m/M*R*T) is állandó

Ebben a speciális esetben, amikor a hőmérséklet és az anyagmennyiség állandó, p*V = p'*V'.

2012. nov. 5. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
nem értem.belső energia változása a részecskék hőmozgásával is leírható.ha valamit melegítek, akkor abban miért nem lesz nagyobb a molekulák mozgása?
2012. nov. 5. 11:47
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem értetted jól.

A belső energia változik, ha melegítesz.


Akkor nem változik, ha a nyomást vagy a térfogatot változtatod a p*V szerint.

2012. nov. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

de akkor miért nem?térfogat változik, de a nyomás nem.miért is változna.

térfogat- részecske sűrűség változik

hőmérséklet is-átlagos sebesség.

átlagos sebesség értéke változás+sűrűsége változás=0

így?

nem értem, hogy jön ide ez a p*v

2012. nov. 5. 19:48
 10/11 A kérdező kommentje:
nem értem.azért köszönöm!
2012. nov. 5. 21:40
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!