Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha egy kúpszelet mint mértani...

Ha egy kúpszelet mint mértani hely adott és egy egyenes, akkor a metszéspotntjaik mindig szerkeszthetőek?

Figyelt kérdés
Egy kör metszéspontja bármely egyenessel nyilván szerkeszthető. Ha az ellipszis nagytengelye és gyújtópontjai adottak, egészen bizonyosan szerkeszthetőek azokkal az egyenesekkel vett metszéspontok, amik párhuzamosak a nagytengellyel. De általában mi a helyzet? Tudtok ajánlani hozzá irodalmat?

2012. nov. 5. 23:47
 1/4 anonim ***** válasza:

A kúpszeletek általában nem szerkeszthetőek. Speciális esetek vannak, amikor igen: pl. az ellipszis két gyújtópontja egybeesik, tehát körről van szó. Azonban általában az ellipszis, a parabola és a hiperbola nem szerkeszthető.


Bár ezeknek a kúpszeleteknek tetszőleges sok pontja megszerkeszthető, de maga a kúpszelet nem.


Ezért úgy tűnik első látásra, hogy ha adott egy egyenes, akkor a kúpszeletnek az ezzel vett metszéspontja sem szerkeszthető.

2012. nov. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt a választ nem értem. Az, hogy a kúpszelet nem szerkeszthető, nem jelenti, hogy tetszőleges egyenessel vett metszéspontja sem. A kúpszelet ráadásul másképp nem szerkeszthető, mint mondjuk a hétszög, mert egy kúpszeletnek nemcsak, hogy akárhány pontja szerkeszthető meg, hanem a megszerkeszthető pontok sűrűn vannak.
2012. nov. 6. 19:43
 3/4 A kérdező kommentje:

Találtam egy cikket a KöMalban. Ha valaki mást is érdekel rajtam kívűl a válasz, itt megtalálja. Egyébként igen. Mindig.

Egyenes és kúpszelet metszéspontja in Kiss György: Amit jó tudni a kúpszeletekről. KöMal 2004. 11, 12.

[link]

2012. nov. 8. 14:36
 4/4 anonim ***** válasza:
Jó a cikk. Ha több időm lesz áttanulmányozom. Köszi a linket!
2012. nov. 9. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!