Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mikor érthetik meg az emberek...

Mikor érthetik meg az emberek az állatok kommunkiációját? Miért nem lehetséges, hogy tudjunk velük kommunikálni?

Figyelt kérdés
2009. aug. 12. 20:58
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Azért, mert az állatok kommunikációja sokkal alacsonyabb szintű, igazodva az értelmi képességeikhez. Nincs mit megérteni. Persze az etológia ezzel foglalkozik, de nincs olyan kommunikációja nekik amire te gondolsz.
2009. aug. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Olvastam egy könyvet, Farley Mowat-tól a Ne féljünk a farkastól!-t. Abban az van, hogy van, amelyik eszkimó érti a farkasok nyelvét (nem mind, de van, amelyik). És nem csak körülbelül, hanem egész pontosan. Szerintem ez nem kitaláció, egy biológus írta a kutatásáról ezt a könyvet.
2009. aug. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondod ülsz, és a kutya leül, azt mondod cicc, és a macska odameg, azt mondod hoo, és a ló megáll.

Az ember régóta tud az állatokkal kommunikálni, az okosabb fajtákkal relatíve magas szinten. Más kérdés, hogy nem emeberi nyelven, hanem egy köztes nyelvet kell alkotni.

2009. aug. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
88%
Nemrég olvastam valahol a neten, hogy az állatok agyi tevékenységét vizsgálták. Szóval már szerintem csak idő kérdése, hogy valamennyire megértsük őket. Más kérdés, hogy feléjük hogy lehet megfelelő módon információt küldeni? A kutya idomítható, de a macska már nehezebb eset.
2009. aug. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!