Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért látom zöldben a világot...

Miért látom zöldben a világot a szemüveg tükörképében?

Figyelt kérdés
Az egy dolog hogy szivárvány színeket ki tudom venni ha jól zoomolok a szememmel, de ha a szemüvegem sarkába nézek akkor látom a hajamat meg a fejem oldalát, ezt értem, tükröződik, na de miért zölden? mi lesz a többi színnel? tisztában vagyok a polarizáció, interferencia és stb fogalmával szóval csak csapjátok a válaszokat

2012. nov. 15. 00:13
 1/4 anonim válasza:
100%

Lehet, hogy az optikában raktak rá valamilyen bevonatot. Ez rózsaszínes vagy zöldes szokott lenni. A

Engem nagyon zavart eleinte, mert kívülről is látszott. Lehet, hogy ez egyébként pont a tükröződésmentesítő réteg, de lehet a karcolódásgátló réteg is.

2012. nov. 15. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az egy bevonat, amivel a szemüveg minőségét javítják. Karc, UV, zsír, tükrözés és még más dolgok elleni védelem.
2012. nov. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
aha kösz, akkor ez valami rétegtől van
2012. nov. 20. 06:26
 4/4 Sasa1019 válasza:
2015. febr. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!