Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi felelős azért hogy az...

Mi felelős azért hogy az ember szerelmes lesz? És miért van az is hogy van egy ellenkező nemű eghyén aki nagyon csinos, kedves és belé mégsem lesz szerelmes?

Figyelt kérdés
2009. aug. 16. 23:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert a szerelem nem csak a külsőségekre épül. A lényeget a belső adja... ahogy a közhelyek is mondják :) Felelőst pedig fülösleges keresni.. a sors összehozz 2 embert akik mind külsőleg mind belsőleg megfelelnek a másik elvárásainak. És ugyebár ez nem történik meg minden szembejövő emberrel...Nehéz ügy. Én mindig is csodának tartom azt ha 2 ember között igaz szerelem szövődik... "de csodák márpedig vannak"
2009. aug. 17. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A szerelem valamilyen kémiai reakció a testben.

Talán köze van a hormonokhoz is.

A tudatalattiban meg biztos hogy van egy-két tényező. A nőknél például a sikeres férfi nagyobb eséllyel indul (mégha nem is annyira jó fej, vagy nem a legszebb férfi a környéken) mert evolúciós ösztön hogy olyan párt válaszon aki az utód miatt előnyös... vagy nem tudom ezt most hogy írjam, késő van(két óra és korán-t kellene írnom), de evolúciós szempont is közrejátszik egy kicsit, mégha nem is tudatosan...

2009. aug. 17. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Állítólag az illat is szerepet játszik, ugyanis a szaglóidegek átkapcsolás nélkül továbbítják az ingerületet az agyba, és valószínűleg ősibb, tudatalatti működésekért felelnek. Olyat is hallottam (de ne vegyétek készpénznek, szerintem nem igaz) hogy az ember a saját, neki tetsző parfümöt vagy dezodort is immunrendszertől függően választja ki, és a másik nembéli tudat alatt érzékeli a választott illat alapján, hogy genetikailag neki megfelelő-e a másik.
2009. aug. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ilyen gyengécske válaszokat rég hallottam.

Mindenki jól sejt valamit - de semmit nem tud igazán.


Olvass vissza, jó válaszok voltak már itt régebben.

2009. aug. 18. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

tegnap 02:29 vagyok.

kedves utolsó, szeretnék érteni hozzá, belinkelsz valami irományt, előző kérdést amiből megtudhatom? Mert tényleg csak sejtem.

2009. aug. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!