Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért hajnalban, közvetlenül...

Miért hajnalban, közvetlenül napkelte előtt van a leghidegebb? Miért nem az éjszaka közepén?

Figyelt kérdés
Én legalábbis így tudom, illetve ezt tapasztaltam.
2012. dec. 2. 00:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
ez annyira evidens, hogy nehéz elmagyarázni. Miért lenne az éjszaka közepén a leghűvösebb? Napnyugta után az idő múlásával arányosan csökken a hőmérséklet, mivel nincs ami melegítse a földet(NAP), ez addig tart, ameddig a Nap fel nem jön, tehát hajnalban van a leghidegebb.
2012. dec. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Így van. Az oka az, hogy a Föld felszínét nappal sugárzás éri, ami felmelegíti. Este a felszín és a légkör egy feltöltött termosz. Ha lemegy a Nap, akkor a "fűtés" megszűnik, és a hőmérséklet fokozatosan esik, míg a Nap újra fel nem kel.


Röviden: az az elv, ami nappal, hogy minél magasabban van a nap, annál melegebb van, és így kb. délben van a legmelegebb, addig melegszik, utána hűl... éjjel ez nem állja meg a helyét, mert egyáltalán nincs Nap.


u.i.: Ugyanezért melegebbek a kora délutánok a délelőttöknél.

2012. dec. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A hajnali szél meg azért olyan hideg, mert egész éjjel kint volt :-D
2012. dec. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!