Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tudnátok mondani olyan függvén...

Tudnátok mondani olyan függvényt, melynek 7 torlódási pontja van?

Figyelt kérdés

2012. dec. 10. 11:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem érted teljesen mit jelent az, hogy torlódási pont.
2012. dec. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az előző válaszolónak bizonyos értelemben igaza van. Torlódási pontja halmaznak van. Persze a függvények is halmazok, de ilyenkor az értelmezési tartományuk torlódási pontjait szoktuk nézni. Hirtelen nem látom, hogy páratlan sok torlódási pontot hogyan lehet csinálni R -> R függvények esetén.
2012. dec. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Miért párosat tudsz?

Szerintem véges sokat sem tudsz, de lehet tévedek...

2012. dec. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, benéztem valamit azzal a páratlan dologgal. Mi van, ha tekintem R-t az euklideszi topológiával és a függvényem értelmezési tartománya legyen az {0,1/2,1/3,1/4,...}U{1,1+1/2,1+1/3,1+1/4,...)U...U{6,6+1/2,6+1/3,6+1/4,...} halmaz. Ennek hét torlódási pontja van: 0,1,2,3,4,5 és 6.
2012. dec. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Trigonometrikus függvényt úgy adod meg hogy ahogy 3 torlódás pontja legyen és kész.
2014. jan. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!