Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Azt tudom, hogy a barna...

Azt tudom, hogy a barna szemszín a domináns, tehát, ha az utód egyik féltől ezt a szemszínt örökli, akkor a szeme barna lesz, de mi a helyzet, ha a gyerek egyik szülőjétől kék, a másiktól a zöld szemszínt örökli?

Figyelt kérdés

2012. dec. 10. 18:21
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

Esetleg ez: [link]

Az ismeretségi körömben is van olyan személy, akinek eltérő színűek a szemei.

2012. dec. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez ennél bonyolultabb.

Ha valakinek 2 (vagy több) színű a szeme akkor az mutáció okozta, az eltérés nagysága függ hogy mikor következett be a mutáció embrionális korban.

A szemszínt meg nem 2 gén határozza meg, ez ennél sokkal összetettebb, több gén által van meghatározva és ezek között még lehetnek erősítések-gyengítések-kioltások.

Szüleimnek barna szemük van, 2 tesómnak is, nekem meg zöld a szemem.

2012. dec. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Na, igen; idő közben elolvastam az angol Wiki-oldalt is:

[link]

2012. dec. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kössz a válaszokat, de úgy értettem, hogy az egyik szülőtől a kék szemszín ű gént örökli, a másiktól a zöldet. Akkor teszem fel normál esetben vagy kék lesz a gyerek mind a két szeme, vagy zöld. Csak arra vagyok kíváncsi, melyik a valószínűbb ez esetben, hogy kék lesz-e a szeme, vagy zöld.
2012. dec. 12. 19:02
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezt így nem lehet megmondani, mivel már a fentebb említett több génes komplex öröklődés miatt ezt nem lehet megmondani. A szemszínt nem 2 gén örökíti!
2012. dec. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
egyrészt két egyforma színű szemű szülőnek is lehet totál más szemszínű gyereke, pl nálunk hát közeli rokonságba nem is merek senkit se akinek zöld szeme lenne a családból anyumnak barna apumnak kék, nekem meg zöld, bár 10 éves koromig nekem is kék volt, de a zöld szemszín a legritkább úgyhogy sokkal nagyobb a valószínűsége h nem zöld lesz a szem szín... de akkor még ott vannak a domináns és recesszív gének, tehát pl lehet valakinek barna a szeme attól még hordozhat kék szemű géneket... de ennek nézz utána írhatnék erről egy kis regényt úgy hogy az még csak egy lebútított verzió mert nem vagyok genetikus
2012. dec. 31. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!