Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy gáznak kaotikus a dinamiká...

Egy gáznak kaotikus a dinamikája, vagy sztochasztikus?

Figyelt kérdés

#káosz #fizika gáz
2012. dec. 11. 13:44
 1/7 Dubi ***** válasza:
Mindkettő, csak a megadott adatok részletességén és a vizsgált rendszer nagyságán múlik, melyiket érdemes használni. Nagyobb rendszereknél, ahol szinte lehetetlen a részletes modellezés kaotikus rendszerként fogják fel, ahol pedig kisebb rendszerben vagy, nem tudod a részecskék minden tulajdonságát egy adott időpontban, de tudod a rendszer alaptulajdonságait, sztochasztikus felfogást érdemes használni.
2012. dec. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
mi az hogy lehetetlen a modellezés? A modellezésnek elméletileg szerintem semmi akadálya nincsen, legfeljebb nincs gyakorlati haszna.
2012. dec. 12. 10:35
 3/7 Dubi ***** válasza:
Mondjuk az időjárás kiszámítása jövő évre.
2012. dec. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Na de az időjárás modellezése két dolog miatt nem megy. Mert nem tudsz mindent megméri, és mert kaotikus részei is vannak a dinamikának, tehát hiába is mérnéd meg. És kettő még össze is függ, azaz ha meg is tudnád mérni mondjuk atomi pontosan, az több időt venne igénybe, mint az év, és meg is változtatnád a rendszert. De mindezeknek szerintem semmi köze ahhoz, hogy a dinamika most kaotikus vagy sztochasztikus. Ez utóbbi teljesen objektív kell legyen, márha definiálva van.
2012. dec. 12. 12:59
 5/7 Dubi ***** válasza:
Én csak azt mondom hogy különböző esetek más és más megközelítéseket tesznek praktikussá.
2012. dec. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
engem viszont az érdekel, hogy valójában milyen, nem pedig az, hogy milyen modellt praktikus használni. Vagy ez értelmetlen kérdés?
2012. dec. 14. 17:25
 7/7 Dubi ***** válasza:
Szerintem értelmetlen kérdés. Egy kérdésre több jó, különböző válasz is lehet. Egy rendszert több helyes modell is leírhat. Itt mind a két modell helyes tudomásom szerint, nincs csak egyik vagy csak másik.
2012. dec. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!