Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miket nézegessek mikroszkóppal...

Miket nézegessek mikroszkóppal ami érdekes?

Figyelt kérdés
nagyítási fokozatok :100,450,900 ezekkel mi érdeket nézzek?ötlet?láttatok már valami nagyon szépet érdekeset mikroszkóppal?(ez egy gyerek mikroszkóp nem olyan szar de nem is olyan jó)

2012. dec. 19. 18:56
 1/9 aspikami ***** válasza:
légyláb xD mi biosz órán nézegettük 400* os nagyítással
2012. dec. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen mikroszkóp, de ha gyerek mikroszkóp, kétlem, hogy ezek a pontos nagyítások lennének. Nekem rendes mikroszkópom van, 60ezer Ft volt, és 40x, 100x, 400x-os nagyítások vannak rajta. Ettől függetlenül én ezeket néztem, amiket nem kell megfesteni:

Vegyél egy kis füvet, földet, pocsolyavizet, pár napig hagyd úgy, és ha tárgylemezre cseppentesz egy kicsit, megnézed, tele lesz papucsállatkával! Meg nekem volt benne zöld szemes ostoros, meg mindenféle ilyesmi, kikerestem őket az Állatismeretből.

Akkor növényeket nézegettem még:

1. fokföldi ibolyának a szárából levágtam pengével egy vékony metszetet, és nagyon szépen látszott a szár szerkezete

2. valamilyen nagy levelű növény fonákján a légcserenyílások is tök szuperen látszottak.

Igazából minden növényt, ami fellelhető volt a lakásban, megnéztem mikroszkóppal :) De a legjobbak az állatok, mikor látod, hogy mozognak.

Igazából bármilyen rovart is megnézhetsz, de én azoktól rosszul vagyok, szóval nem próbálkoztam :D

2012. dec. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag bármit. Megnézheted a cifben lévő karistoló szemcséket, só- és cukorszemcséket, fahéjport, macskaszőrt, körömdarabot, hamut, növényi részeket, egérkakit, ágyneműből kis koszgalacsinokat, papírfecnit, bármit ami elég pici ahhoz, hogy szabad szemmel ne lásd a részleteit. Indulj el a konyhából, és a fürdőn és spejzon át a pincéig minden kezed ügyébe kerülő dolgot megvizsgálhatsz vele.
2012. dec. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A papucsállatkák tényleg nagyon jók, nekem minden évben volt tenyészetem, bár nem vagyok valami nagy állatgondozó, így mindig kihaltak. Tudomásom szerint a banánt zabáló bacikat szeretik legjobban, ezért pár héjdarabot berakhatsz, de előtte szárítsd ki mindenképp! Most jut eszembe, hogy nekem talán ezért volt kocsonyás sokszor a tenyészet.
2012. dec. 20. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
ha szárítok ki banánt akkor azon a száradás közben lesz papucsállatka?
2012. dec. 20. 14:12
 6/9 anonim ***** válasza:
A kiszárított héjat rakd bele a vízbe szerintem :)
2012. dec. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A banánon nem tudom, hogy van-e, azt csak közvetett táplálékként mondtam, amit a vízbe kell rakni kiszárítás uzán. Onnan szerezd be a papucsokat, ahol 92%-os írja. Bár szerintem a legjobb elmenni egy nagyobb állóvízhez, és ott mederni, de azért pocsolyából meg inne-onnan talán több egysejtű is összejöhet. Sőt, elég ciki nekem, de vizsgaidőszakban volt, hogy olyan sokáig nem mosogattam, hogy az egyik tálkán megjelentek, így nem is kellett messzire mennem. :)


Amúgy 450x-es nagyításon is jól láthatod őket, főleg 900x-on.

2012. dec. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 kisbeethowen válasza:
méhe/darázs szárnya, körmöd, hajszál, de megnézheted a muslicát, alvadt vér papírdarab, !!! DOHÁNYLEVÉL !!!nagyon érdekes, csirkehús- cafat
2012. dec. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
5%
A PÖCSÖDET :D
2013. jan. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!