Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tudnátok olyan folyamatokat...

Tudnátok olyan folyamatokat mondani, amik teljesen visszafordíthatóak?

Figyelt kérdés

Ezt úgy értem, mint például, hogy miután a víz megfagy, utána vissza lehet olvasztani ugyan olyan vízzé, nem úgy, mint például, hogy ha egy papírt elégetünk, utána a hamujából nem tudjuk megint összerakni a papírt.

lehet bármilyen folyamat, kémiai-, fizikai változás, csak a folyamat után legyen minél feltűnőbben másabb a kapott dolog, majd pedig vissza lehessen állítani mindent a folyamat visszafordításával. fontos még, hogy a folyamat minidig nagyon hasonlóan menjen végbe, ha megismételjük előröl

lehet akár valami különlegesebb dolog is, amit csak megfelelő eszközökkel lehet megvalósítani, lehet akár nagyon apró részecskékkel, vagy akár hullámokkal kapcsolatos is!

nagyon megköszönném, bármilyen ötlet jól jöhet :)



2012. dec. 20. 16:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
pl.: a rozsdásodás(oxidáció, vagyis égési folyamat) nem visszafordítható.
2012. dec. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ja és épp ez az.

A kémiai folyamat visszafordíthatatlan, a fizikai visszafordítható.

Ez a rész hibás a kérdésben.

2012. dec. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Félreolvastam: visszafordítható: pl. párolgás-lecsapódás, szénsav létrehozása-bontása.
2012. dec. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
+bizonyos oldatok elegyítése-különválasztása(pl. sóoldat)
2012. dec. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Fehérjék lecsavarása pl. alkoholos oldattal, majd annak hígításával a fehérjék újra felcsavarodnak.
2012. dec. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

az oxigén miért ne lenne visszafordítható?

oxidáció-redukció

2012. dec. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
én speciel a vaspor oxidációjára gondoltam - előző voltam.
2012. dec. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Tényleg.

Ez most nem jutott eszembe.

2012. dec. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a válaszokat mindenkinek! :)

a fehérje le és felcsavarodása biztos nem jutott volna eszembe :D meglátjuk majd mennyire tudom összehozni... :D

2012. dec. 20. 19:11
 10/11 anonim ***** válasza:

Vas-oxid (vagyis közönséges vasrozsda) könnyen visszaalakítható tiszta vassá. Porítani kell, majd összekeverni alumíniumporral, és meggyújtani. A redukció folyamán az alumínium elvonja a vas-oxidból az oxigént, ami által a rozsdából újra (többé-kevésbé) tiszta vas lesz. Az elegy neve termit, igen magas hőfokon (kb. 2000 c fok) ég, vonatsín heggesztésére használták.


Lehetne említeni akár a szént is, mint biológiai körforgásban részt vevő elemet. A CO2-t a napenergia felhasználásával a növények a klorofill segítségével átalakítják más szénvegyületekké, és ha ezen növényt meggyújtod, az elraktározott szénvegyületekből újra felszabadul a CO2.

Vagy lehet még a különböző anyagok oldószerükben történő feloldását is említeni. Ilyen pl. a só és a víz; feloldva benne látszólag "eltűnik", de a víz elpárologtatása után ismét "előkerül".

2012. dec. 21. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!