Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha az entrópia szerint minden...

Ha az entrópia szerint minden a rendezetlenség felé halad, miért jöhetnek létre bolygók, naprendszerek, galaxisok, stb?

Figyelt kérdés

2012. dec. 23. 16:35
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
A világ nem zárt rendszer, a termodinamika második főtétele pedig csak zárt rendszerekre érvényes.
2012. dec. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
77%

Az előző válaszok mind hülyeségek úgy, ahogy vannak.


A magyarázat az, hogy az entrópiába nem csak a részecskék számítanak bele, hanem az energia is.


Egy bolygó létrejöttekor az összezuhanó anyag felmelegszik, majd a keletkező hőt szétsugározza. Ezzel az energiával együtt az entrópia valójában növekszik, nem csökken, amikor a bolygó létrejön.


Ugyanezért lehetséges, hogy léteznek bonyolult, nagyon magasan szervezett, rendezett lények, mint például mi. Bár a molekuláink rendezettebbek, mint ha csak úgy összevissza lennének keverve, de életünk során annyi hőt termelünk és szórunk szét, ami bőven sokkal több entrópiát jelent.

2012. dec. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Ugye nem akarod az entrópiával levezetni az ember létrejöttét mert akkor megeszem az egerem. XD
2012. dec. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Nem, viszont az tény, hogy semmi olyan nem történhet, ami a világ entrópiáját csökkentené. Tehát mind a bolygók létrejötte, mind az ember létrejötte csak úgy valósulhatott meg, hogy közben az entrópia növekedett.
2012. dec. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim válasza:
Az átalakulás mindig új struktúrák létrejöttét hordozza magában. Azaz attól, hogy valami elpusztul, más dolgok még létrejöhetnek, az entrópia nem feltétlenül jelenti azt, hogy minden egyszerre megy tönkre és ezalatt nem jön létre semmi. Remélem így már érted.
2013. ápr. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

14-es válaszoló (61%-os): te is hülyeséget beszélsz. Nem az a lényeg, hogy az entrópia növekszik-e vagy csökken, hanem a Gibbs-féle állapotfüggvény + vagy - előjelű. Ha negatív, akkor a folyamat önként végbemegy, ha pozitív, akkor csak energiabefektetéssel. Ott van például a műanyagok előállítása, a polimerizáció. Nehogy azt akard már nekem bemesélni, hogy ott is növekszik az entrópia, mert akkor nemcsak hülye vagy, de még tájékozatlan is.


Az ember kialakulása megint csak rossz példa az entrópia szemléltetésére. Információelméletről hallottál már? Ott is csökken az entrópia, sőt a Gibbs-függvény is + előjelet mutat, mivel folyamatosan energiát kell belepumpálni a létfenntartásába. Ha meghalunk és elkezd a testünk rohadni, akkor fog az entrópia növekedni, egyúttal az információ csökkenni.


U.I.: Bocs, ha megsértettelek, de irritál, amikor valaki olyan ember oktatja ki a másikat, akinek szintén halvány lila gőze sincs a dolgokról.

2013. máj. 17. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Aha. Termodinamika 2. főtételéről már hallottál? Akkor nagyon gyorsan szégyelld el magad azért a hülyeségért, amit itt összehordtál.


Semmi, ismétlem, SOHA SEMMI nem történhet úgy, hogy a világ össz entrópiája ne növekedjen. Ez nem csak fizikai, hanem matematikai és statisztikai bizonyosság. Biztosabb, mint bármi a világon.


Hiába Gibbs-függvényezel itt, ez helyzet.


az ember a létezése során folyamatosan hőt szór szét, ennek árán tudja fenntartani a rendezett állapotát (tehát a világ rendezetlenségét folyamatosan növeli). amint megszűnik ezt a hőszétszórást (azaz anyagcserét és energiatermelést) végezni, azonnal elkezd lebomlani.


Ezen gondolkodj el. Most pedig leülhetsz. Egyes.

2013. máj. 17. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Ja és még annyit: senki nem beszélt arról, hogy energia nélkül vagy energiával. Egyszerűen arról volt szó, hogy az össz entrópia csökkenhet-e vagy nem. Te itt megpróbálhatsz okostojáskodni, hogy micsoda szavakat ismersz, hogy Gibbs függvény, csak annak semmi köze a kérdéshez.


Épp arról volt ugyanis szó, hogy az entrópiába az energia is beleszámít. A 2. főtétel nem arról szól, hogy ha magára hagyjuk, akkor minden omlik össze, mint a kártyavár. Hanem arról, hogy igenis végbemehet egy csomó folyamat, ami a részecskéket sokkal rendezettebbé teszi, és ezt akár hosszú távon fenn is tartja, ha közben energia szóródik szét (növelve az entrópiát).


Tehát mielőtt nyilatkozol, próbáld megérteni és átlátni a dolgok összefüggését, nem csak bemagolni és ostobán okoskodni.

2013. máj. 17. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Micsoda vita bontakozott itt ki:D

Mégjobban összezavartatok:D

2013. máj. 17. 11:12
 20/25 anonim ***** válasza:

Édes fiacskám! Azért, mert véletlenül a kocsma helyett kivételesen pont a hőtan előadásnak erre az órájára beültél fizikából, attól még a tudásod nulla. Remélem nem is fogsz diplomát kapni sose, mert le merem fogadni, hogy te is tipikusan a "jó lesz a kettes is, csak sikerüljön" típusú vizsgázó vagy. Ajánlok neked egy jó könyvet, szerintem érdemes elolvasnod


P.W.Atkins: Fizikai kémia I. : Egyensúly


Na, majd ha ezt a könyvet bevágtad cakompakk, akkor leülhetünk vitatkozni, addig nincs kivel.

2013. máj. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!