Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha az entrópia szerint minden...

Ha az entrópia szerint minden a rendezetlenség felé halad, miért jöhetnek létre bolygók, naprendszerek, galaxisok, stb?

Figyelt kérdés

2012. dec. 23. 16:35
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Egyébként igazad van, nem muszáj nekem elhinned, amit írtam. Menj be majd az egyetemre és kérdezd meg valamelyik fizikaprofesszort. Vitát lezártam.
2013. máj. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Vitázni valóban nincs kivel, hiszen nekem veled ellentétben már meg van a diplomám. De erre nem hivatkoztam volna, ugyanis professzorokra, tankönyvekre, titulusokra csak azoknak van szüksége hivatkozni, akiknek nincsenek érvei, mert nem értenek semmit az egészből. Mint jelen esetben te.


Én csak a termodinamika főtételére hivatkoztam, ami kimondja, hogy zárt rendszer entrópiája nem csökkenhet.


Te ezt próbálod cáfolni folyamatosan azóta is. Sok sikert hozzá. Biztos értékelik majd a szigorlaton :)

2013. máj. 18. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Elmondanék neked két dolgot. Első: nekem is megvan már a diplomám, épp a Phd-ra készülök. Második: senki nem vonta kétségbe a termodinamika főtételeit. Való igaz, amit te leírtál, az a második főtétel. Viszont ha egyesítjük az első és a második főtételt, akkor kapni fogju az alábbi egyenletet: G = H - TxS, amiben benne van az entrópia tag is (S). Ha a H entalpia túlkompenzálja az S entrópiát, attól még végbemehet a folyamat önként, csak nagyobb aktiválási energiát kell befektetni. Ebben semmi ellentmondás nincs szerintem, mivel ez a főtételek egyesítéséből következik logikusan. Tessék, érveltem, most te jössz.
2013. máj. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Először is légy szíves megmagyarázni, mi az, hogy "túlkompenzálja". Én ilyen fizikai fogalomról még nem hallottam. Másodszor milyen "aktiválási energiáról" van szó?


Én úgy érzem, hogy te mindenáron bele akarsz keverni valamit, amire semmi szükség.


Még egyszer mondom, az állításom a következő:


Az ember a létezése során folyamatosan hőt szór szét a környezetbe, ezáltal folyamatosan növeli annak entrópiáját, ez az ára annak, hogy ő maga rendezett maradhasson 60-80 éven át. Az ember létezése során az össz entrópia tehát mindenképpen nő, vagyis nem sérül a 2. főtétel (annak mindenféle "kombinálása" nélkül sem).


Ennek az állításnak a cáfolatát szeretném látni, mivel hogy én eredetileg is ennyit állítottam, amire te rávágtad, hogy marhaság, mert hogy ez meg az.

2013. máj. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:

"Mi az a biorobot? És akkor biztosan van lába..."

Szerző: Besenyő Evetke

2013. okt. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!