Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elmélet a zsidóságról. Egyetér...

Elmélet a zsidóságról. Egyetértesz?

Figyelt kérdés

A zsidóságot világszerte ért származásuk miatti támadások miatt gondolkoztam el és azt gondolom józan ésszel átvágtam a gordiuszi csomót. Íme:


Axióma: Zsidó az, akinek az anyja zsidó.


Mit jelent ez más szavakkal? Az apa nem feltétlen kell zsidó legyen.


Mi az, hogy zsidó? Hát zsidó anyától származó valaki, aki adott esetben még héberül is tud, megkaphatta a családjától a zsidóság kulturális vívmányait, szokásait, emiatt teljesen természetes, ha van zsidóság öntudata.


Amiatt, hogy nincs megkötés az apára, a gének szabadon beáramolhatnak a zsidóságba. Ha az anya 100% zsidó genetikailag(ilyen nincs, hogy genetikailag adott csoporthoz tartozás, de mindegy), az apa meg 100% germán, akkor a gyerek 50-50% zsidó-germán lesz, de mivel az anyja zsidó, ő is az. Még ha az apa zsidó is, tehát belülről való, e törvény miatt, már eleve az apa génjei is könnyen lehet, hogy elsöprő mértékben germán vagy szláv eredetűek... Ez sok-sok generáció alatt olyan mértékű keveredéshez vezet(minden népre igaz a keveredés valamilyen mértékben), hogy zsidó génekről beszélni ugyanúgy nem lehet beszélni, mint germán vagy szláv, vagy magyar génekről. Ettől függetlenül lehetnek bizonyos tipikus jellemzők, pl. a germán szőke kék szemű, a zsidó görbe orrú... Nyilván egy olyan népre vagy nemzetre, amely zártabb és vagy letelepedettebb, kisebb fokú keveredés jellemző pl. finnek. Minél zártabb, egy helyben maradó egy nép, nemzet, annál nemzetállamibb a dolog. Annál kisebb a genetikai különbség a csoporton belül pl. finnek. A zsidók nyitottabbak (akinek az anyja zsidó, az zsidó), vándorlóbb életmódot folytatnak, emiatt génjeik változékonyak. Milyen a bőrszíne a zsidóságnak? Hát fekete vagy fehér vagy sárga vagy barna vagy átmenet ezek között. Milyen a bőrszíne a Közép-Európai zsidóknak? Fehér leginkább. És Afrikában? Fekete leginkább. Mitől fehér Közép-Európában? Mert itt a többiek fehérek, hát milyen legyen az itt élő zsidóké? Zöld? Hát nem. A zsidóság nyitott társadalom. A letelepült, zárt, nemzetállamisághoz képest ők sokkal inkább leírhatóak egy virtuális csoportként. Ebbe a virtuális csoportba úgy lehet bekerülni, hogy az anya zsidó kell legyen(ő attól zsidó, hogy az ő anyja is zsidó volt). Mi következik ebből? Az, hogy ha valaki be akar kerülni a zsidóságba és a finnekbe, akkor sokkal könnyebb dolga van a zsidósággal, mint a finnekkel.

Mint minden lány, a zsidó lány is meg a finn lány is ahhoz szeret férjhez menni, akiben a legsikeresebb géneket látja, akár nem is tudatosan. A zsidó lány nagyobb területen halászik, a finn lány az ő nordikus, szőke, kék szemű.. nem vagyok génkutató, de ő a finn gének között halászik. Mitől marad sikeres a finn? Attól, hogy ugyan kevés a génvariáció, de azok viszont jók, genetikusan meg van egyfajta esélynek a lehetősége. Mitől marad sikeres a zsidó? Nagyobb génvariációk közül tudja kiválasztani a sikeresebbet. Kis túlzással ebből az következik, hogy a finnek azok, akiknek finnek a szüleik, márpedig ők nem nagyon keverednek másokkal, a zsidóság meg egy olyasfajta virtuális olvasztótégely, ahol generációnként olyasmi zajlik le, mintha egy adott "közösségből" minden kiválasztási esemény során a legsikeresebb 10% kerül kiválasztásra. Hosszú távon ebből az következik, hogy a zsidóság a finneknél jobb génekkel fog rendelkezni, sikeresebb lesz náluk.


Olyan ez, mintha a világ minden részén lenne generációnként egy sikerességi verseny, és a legjobb 10%-ot mindig beletennénk a zsidóság virtuális csoportjába.


Ezek után nem olyan meglepő, hogy egyes kutatások szerint az askenázi zsidók IQ eredményei átlagosan! 115-120. A Nobel-díjasok körében magasan felülreprezentáltak...


Ezen megállapítások után azt gondolom a zsidóságra haragudni, kitaszítani őket nem értelmes dolog, mivel mi vagyunk a zsidóság, génjeink egy része vagy volt már a zsidóság virtuális csoportjában vagy akár most is zsidók vagyunk, vagy akár a jövőben fog bekerülni a génünk a zsidóságba. Hogyan lehet ezek után haragudni, vagy konspirációkat gyártani a zsidóság ellen?



2012. dec. 25. 13:00
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Annyi, hogy sokszor használtam a virtuális szót a zsidóságra. Ezt nem negatív értelemben, csak kihangsúlyozandó a lényeget. A finnek is egy virtuális csoport, az országhatáruk is virtuális. Attól, hogy virtuális egy közösség, lehet egységtudata, lehet összetartó, lehet közös kultúrája, nyelve is nyilván.
2012. dec. 25. 13:02
 2/21 anonim ***** válasza:
21%
Hát ezt nem olvastam végig, de szerintem nincsen igazad.
2012. dec. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
47%

Azt írod a zsidók génjei jobbak és idővel még jobbak lesznek mint a többi nép génjei, ezért hát miért is kéne rájuk haragudni hiszen ők a legjobbak mindenben.

Ugye tudod hogy ezt hívják übermensch-szindrómának?

2012. dec. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
58%

Még valami. Te csak génekben gondolkodsz, nem látod a fától az erdőt, nem látod mennyi minden más számít még párválasztáskor (pl. személyiség ami e téren fontos szempont és amin igenis lehet változtatni függetlenül attól hogy milyenek voltak a szülők). Ezért se értek egyet veled.


13:41-es voltam.

2012. dec. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
55%

Szia :)


Én végigolvastam a kérdésedet és a válaszokat is. Sajnos egyáltalán nem értek a genetikához, így fogalmam sincs, az elméleted vajon megáll-e.


Azt viszont tudom, hogyan lehet haragudni a zsidókra, és hogyan lehet konspirációkat gyártani a zsidóság ellen:


1. Az emberek egy része csak visszabüfizi azt, amit a médiából vagy másoktól hallott. Eszébe sem jut, hogy talán nem valós infókat kapott; az ellenőrzéshez pedig némi intelligencia kellene, ami sajnos sokakban nincs meg.


2. Eggyel magasabb fokon már az ember saját maga olvas el több-kevesebb antiszemita irományt papíralapon vagy szélsőjobbos weblapokon, ill. megnéz néhány kifejezetten antiszemita vagy az objektivitás látszatát keltő videót. De ezzel le is van tudva az egész. Széleskörű tájékozódásról, utánajárásról, az állítások valódiságának, hitelességének ellenőrzéséről még mindig nem beszélhetünk sajnos.


Persze megértem, hogy ez nagyon sok időt venne igénybe; de legalább nem terjednének az olyan csúsztatások, mint amik Petboj válaszában is megtalálhatók. A belinkelt filmről nem is beszélve, aminek a valóságtartalmáról oldalakon át lehetne vitatkozni ugyanúgy, mint egy másik állítólagos "szakértő" hitelességéről és szaktudásáról; vagy a neten terjedő hamis, félrefordított Talmud-idézetekről, vagy a Cion bölcseinek jegyzőkönyvéről.


Na, szóval így lehet...

2012. dec. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
9%

-de legalább nem terjednének az olyan csúsztatások, mint amik Petboj válaszában is megtalálhatók.


Nincs is nagyobb csúsztatás annál mikor egy magát zsidónak valló ember elmegy a haláltáborba és kérdéseket tesz fel az ott dolgozóknak , köztük az igazgatónak , és lefilmezi ahogy gügyögnek meg terelnek és össze vissza hazudoznak pl hogy mikor került a gázkamrára a kémény és hogy a terem eredetileg tusoló volt e mire az egyik azt válaszolja hogy igen a másik meg hogy nem de közbe ott van lefilmezve az elbontott falaknak a nyoma . Biztos 1990 ben ez a vhs kamerás kipás gyerek felépített egy díszletet és eljátszatta a dolgozókat, sőt ő nem is zsidó hanem egy vérszomjas náci aki így áll bosszút.na neeee!


És az mekkora csúsztatás hogy a tv be 6M halottról beszélnek mikor már a bíróság kimondta hogy nem használhatják ezt a számot csak 2M ugyanis ilyen holokausz perek voltak amerikában kanadában csak a hiteles média nem mondta be.

De még a 6M is csak a 10% a lenne a VH áldozatainak.

Ugye milyen kis csúsztatások vannak itt amikor azt harsogják a béke menetén hogy az ő fájdalmuk mindenki felett áll és ezért térítés jár nekik. A véres valóság hogy a világon koncentrációs táborba,vagy csak úgy kivégzett emberek száma a 100M is meghaladja és nincs vége napjainkban sem.


De gondolom ez is egy csúsztatás : http://www.youtube.com/watch?v=dew6s9If4-0


Ahogy ez is: http://www.youtube.com/watch?v=5U369b87DgQ

2012. dec. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

petboj97


Neked tényleg az a legnagyobb örömöd az életben, hogy a 6 millió halottat lealkudod 2-re? Ezt az egész holokauszt tagadást szerintem a szégyenérzet szülte. Egyszerűen amikor egy ilyen mértékű undorító dologgal kell szembenézni, az ember elhajlik, mert nem állja a nyomást. Ugyanez van az amerikaiakkal, akiknek sikerült 10 millió, egyes vélemények szerint 100 millió őslakót kiirtaniuk. Mit látunk a filmjeikben? Hát, hogy az amerikai meg az indián haverok voltak. De maximum, hogy néha-néha, de akkor is csak azért, mert az indiánok rátámadtak a fehérekre, hát a fehérek is egy kicsit lelövöldöztek párat. Aha, még véletlenül sem azt, és most figyelj petboj97, hogy olyan embercsoportot irtottak ki szinte teljesen, ami sok-sok millió tagból állt, akiknek nem volt fegyverük a védekezéshez(a zsidóknak nemhogy nem volt fegyverük, de nem is álltak ellent, ezt érted te hülye? átverték őket, azt mondták, csak kényszer munkatáborba kell menni. idézőjelben a csak, mert mondjuk én nekem ha ezt mondaná vki, hogy csak kényszer munkatábor lesz, azért annak se örülnék).


Tudod, hogy mit jelent a holokauszt, ha igaz a fenti elméletem?

Azt jelenti, hogy egy napon az emberi faj úgy döntött, hogy a fenti elmélet szerint kiválasztódott ember csoportot, amely tagjai a legokosabb tagjai a fajnak, ki lettek irtva. Hitler jelentős mértékben az evolúciós folyamatot visszavetette. Nagyon sok szenvedést okozott, nagyon sok ember. Ennek nem csak zsidó áldozatai voltak. Áldozata lett ennek Magyarország is többek között, az az ország, amely még a Nyugat-Európai szinthez képest is, ami ugyancsak vissza lett vetve, csak nem ennyire, nagyon alacsony színvonalon tengeti életét.


petboj97, te vagy egy a szégyennel megbirkózni nem tudó ember vagy, vagy csak ostoba. Egyik miatt sem tudok rád haragudni.

2012. dec. 25. 16:37
 8/21 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező az elméleted tényeken, meg mindenki által elfogadott dolgokon alapul, de tele van feltételezésekkel, meg durva leegyszerűsítésekkel.

A zsidó nép átlagos intelligenciája magas, ez oké. Kulturálisan is sokkal inkább vonzódnak az értelmiségi munkákhoz, ez is oké. Nyilván párválasztásnál is okos embereket preferálják. A zsidók segítik is egymást. Nyilván egy ilyen nép nem fog lezülleni egyhamar.


De az, hogy kijelented, hogy a zsidó nép közé kerül a többi ember legjobb 10%a... :D ez nevetséges. A zsidó egyszerűen egy tehetséges nép, a sok úttörő tudós közül sokan zsidók, vagy zsidó származásúak. Főleg arányaiban nézve. Bár ez nem csoda, hiszen ahogy mondtam, a zsidók kulturálisan kerülik a kétkezi munkát, és ezt azért tehetik meg, mert szinte mindig más népekkel éltek együtt.


Az, hogy miért utálják őket olyan sokan, egy teljesen más kérdés. Te komolyan elképzelhetőnek tartod, hogy mióta ismert a zsidók történelme, mindenhonnan kizavarták őket, csupán azért mert túl magas az intelligenciájuk? :D

Az egyiptomiak, rómaiak, arabok, európaiak mind a buta népeket szeretik? Gyárthatnál egy elméletet legközelebb arról is, hogy hogyan érték el a zsidók, ez a felsőbbrendű isteni faj, hogy az intelligenciát állandóan üldöző buta és irigy homo sapiens felemelkedjen :D

2012. dec. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Pietrosol ***** válasza:
16%

Szia!


"1. Az emberek egy része csak visszabüfizi azt, amit a médiából vagy másoktól hallott. Eszébe sem jut, hogy talán nem valós infókat kapott; az ellenőrzéshez pedig némi intelligencia kellene, ami sajnos sokakban nincs meg."


Az emberek egy része csak visszabüfizi azt, amit a Hit Gyülekezetétől hallott. Eszébe sem jut, hogy talán nem valós infókat kapott; az ellenőrzéshez pedig némi intelligencia kellene, ami sajnos sokakban nincs meg.


"2. Eggyel magasabb fokon már az ember saját maga olvas el több-kevesebb antiszemita irományt papíralapon vagy szélsőjobbos weblapokon, ill. megnéz néhány kifejezetten antiszemita vagy az objektivitás látszatát keltő videót. De ezzel le is van tudva az egész. Széleskörű tájékozódásról, utánajárásról, az állítások valódiságának, hitelességének ellenőrzéséről még mindig nem beszélhetünk sajnos."


Eggyel magasabb fokon már az ember saját maga olvas el több-kevesebb filoszemita irományt papíralapon vagy filoszemita weblapokon, ill. megnéz néhány kifejezetten filoszemita vagy az objektivitás látszatát keltő videót. De ezzel le is van tudva az egész. Széleskörű tájékozódásról, utánajárásról, az állítások valódiságának, hitelességének ellenőrzéséről még mindig nem beszélhetünk sajnos.


Na, szóval így lehet...

2012. dec. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
48%

@ Petboj97:


Ha már mindenképp késztetést éreztél a reagálásra, és ezt a jövőben is folytatni akarod, akkor ajánlom szíves figyelmedbe az értelmes vita szabályait. Terjengős, parttalan viták folytatásának, ill. több kilométer hosszú, csapongó témájú egymás mellett elbeszélésnek semmi, de semmi értelme nincs.

Mutatom, mire gondolok:


1. Kiidézted a válaszodra utaló mondatrészletemet, de nem arra reagáltál, hanem a film témát boncolgattad.


Ha bizonyítani kívánsz egy (vagy több) állítást, akkor annak a módja: hiteles, megbízható forrásokból való idézés hivatkozásokkal együtt, vagy egyenesen a forráslink.

Így tehát az állításaid még mindig nem nyertek bizonyítást.


2. Ezzel az eljárással egyúttal figyelmen kívül hagytad a filmre vonatkozó mondatrészemet, pedig világosan fogalmaztam meg: "A belinkelt filmről nem is beszélve, aminek a valóságtartalmáról oldalakon át lehetne vitatkozni..."


Felhoztál tehát néhány dolgot, bizonyára érvnek gondolva ezeket. Nem azok. És ha azt gondoltad, hogy meggondoltam magam a vitatkozást illetően, hát jelentem tisztelettel, nem így van. Ha a témában tájékozódni akarsz, a javaslatom egy alapos körülnézés a Politika kategóriában: a régi vitákban leírt érvek, ellenérvek, cáfolatok, források lehető legobjektívabb végigolvasása, megértése, átgondolása.


3. A bekezdés utolsó előtti mondatában leírt feltételezésed a saját kitalációd, én még csak nem is utaltam ilyesmire. Ez durva érvelési hiba.


4. A következő bekezdéssel már teljesen eltértél az eredeti témáktól, előkapva néhány újabbat; ismét tévedésekkel és érvelési hibákkal tarkítva.

Pl. összemosás - az áldozatok száma tárgyában. Pontosan meg kellett volna határoznod, hogy az általad leírt számok mire vonatkoznak: a Holokauszt vagy Auschwitz áldozataira, esetleg valami egyébre.


Aztán az újabb bizonyítatlan állítások: szerinted "a hiteles média nem mondta be"... Ezeket vagy alátámasztod az állítólagos bírósági ítéletekről és perekről szóló, megbízható forráslinkekkel; vagy maradnak abban a kategóriában, amiben most vannak: kacsák, pletykák, személyes vélemények, feltételezések stb.


5. Újabb hiba, többszörösen is: a relativizálás.

Egy-egy történelmi eseményt, tényt ugyanis önmagában kell vizsgálni, nem más eseményekhez / tényekhez viszonyítani.


Nem mellesleg öngólt lőttél az egyikkel:

"De még a 6M is csak a 10% a lenne a VH áldozatainak."

A valóban összemérhető számok ugyanis: a zsidó áldozatok száma a zsidó nép összlétszámához viszonyítva vs. a 2. Világháború áldozatainak száma a részt vevő nemzetek összlétszámához viszonyítva. Ebben az összehasonlításban kapunk korrekt számokat, egyúttal megdöbbentő arányokat.


Megjegyzem, ez sem igaz: "azt harsogják a béke menetén hogy az ő fájdalmuk mindenki felett áll és ezért térítés jár nekik."


6. Az újabb linkekkel szintén új témákat hoztál be. Ennek ellenére megnéztem a videókat, és utánanéztem a két szerzőnek is.


6. 1 Egy eléggé vitatható értékekkel rendelkező professzor, akinek a videón előadott stílusa szerintem erősen kifogásolható. Már a kiindulási alapja is fals: nincs joga mások érzéseit és cselekedeteit nemhogy megkérdőjelezni, de határozottan hamisnak beállítani.

A prof végzettsége és munkássága ugyan elismerendő és tiszteletben tartandó, de meglehetősen sokat ront az összképen, hogy egy emberi jogi szervezet és mások holokauszttagadónak tartják, továbbá egy egyetemen tüntetést szerveztek miatta, Izraelből pedig kitiltották 10 évre.

Forrás: [link]


6. 2 A videó, a leírás és a saját honlapja szerint Miko Peled egy zsidó békeaktivista. Tudomásom szerint néhány szélsőségestől eltekintve Izraelben mindenki békét akar, úgyhogy ezzel nincs is probléma.

Amivel viszont van: Ő maga is elismeri, hogy 1948-ban nem volt Palesztina nevű önálló állam; ezután pedig saját _feltételezésekkel_ manipulál.

Aztán: beszél arról, hogy egyoldalú ítélkezéssel szokták vádolni. Ez bizonyára nem ok nélkül történik.

Az ellensúlyozásként elmondott történetben van egy nagy hiba: ő a nővére példáját tartja követendőnek, aki nem kívánt megtorlást, bosszút. Ez így kisarkítás, szélsőségesség; azt sugallja, mintha az izraeliek viszont ezeket akarnák. Holott szó sincs erről, ők "csak" békét akarnak; azt, hogy a palesztinok hagyják már abba a bombázásokat, és ők nyugalomban élhessenek végre.

DE: amíg a Hamasnak és a muszlim fanatikusoknak Izrael totális elpusztítása a célja, addig erre nincs sok esély; védekezni pedig igenis kell.

(A Hamas egyik hivatalos okmányában írásban deklarált célként szerepel Izrael megsemmisítése. No further comment needed.)


Hát ennyi.

2012. dec. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!