Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » "Kell a gyereknek a testvér"...

"Kell a gyereknek a testvér" - egyetértesz ezzel?

Figyelt kérdés
Ha a szülők nem akarnak több gyereket, akkor is kötelességük megadni a testvért a gyereküknek?
2012. dec. 15. 08:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

A szülők kötelessége felnevelni akár az egy gyermeküket is. Nem kötelesség az, hogy több gyerek legyen.


Ez hogy jutott eszedbe kérdező?

2012. dec. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Egykeként nőttem fel,j volt így,én se akarok 1-nél több gyereket.

Páromnak van testvére,mégis csak 1-et akar.

2012. dec. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelesség, de szerintem jó ha van. Mielőtt nekem ugornának, nem minden körülmények között és nem tűzön-vizán át, de ha belefér és hajlanak rá a szülők is, akkor kell a tesó.:) Nekem van egy húgom, akivel hihetetlen jó a kapcsolatom, számíthatunk egymásra mindenben, mindig mellett állok és ő is mellettem. Gyerekkorunkban meghalt édesanyánk, így, hogy van testvérem könnyebb volt feldolgozni, túlélni gyerekként. Én örülök, hogy van tesóm és ha úgy hozza az élet, akkor én szeretnék majd testvért a fiamnak.
2012. dec. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
utolsó leírt mindent.
2012. dec. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Onnan jött elé hogy anyósom és anyukám is nagyon mondogatja.

Már a lányomnak is, hogy ugye kistesót kérsz karácsonyra, meg ne félj, meggondolják magukat stb. Most még kicsi, 1 éves múlt, de előbb-utóbb érteni fogja.


Nem úgy vagyunk vele hogy soha, és nem is azért hogy a meglévőnek mindent megadjunk. Csak eléggé megviselte a kapcsolatunkat a baba. Ez a mi hibánk, nem készültünk fel eléggé. Viszont nagyon-nagyon vágytunk egy babára, tiszta szívből. Most nem így érzünk, és nem szeretnénk csak azért bevállalni hogy legyen testvér.



Ami ront a dolgon, hogy nekem 4, páromnak 3 tesója van és egyikkel sincs jó kapcsolatunk :-(

2012. dec. 15. 09:13
 6/22 anonim ***** válasza:
22%
Hát valamit nagyon nem jól csinálhattak a szüleitek, ha egyikőtöknél sem működnek a testvéri kapcsolatok. Nekem 6 gyerekem van, szerintem rajtunk múlik, hogy soha ne jussank el idáig. A testvér pedig kell és kész - szerintem sok mindet fogtok megvonni a gyereketektől, ha nem lesz testvére.
2012. dec. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Na nálunk ugyanez van nekem 3 tesóm van férjemnek 4 és igazából 2vel tartjuk a kapcsolatot de csak úgy hogy 2 havonta telefonálunk. És nem rajtunk múlik! Mi próbálkoztunk nem egyszer nem kétszer de a másik oldal szándéka is kellene hozzá...

A kérdésre visszatérve minket is megviselt az első gyerek (szerintem nagyon sokakat egyébként mert erre nem lehet 100%ban felkészülni) csak nem vallják be. Én is úgy voltam a fiam 1.5 éves koráig hogy HALLANI se akartam testvérről (pedig vágytam egy kislányra a fiam mellé de semmi humorom nem volt újra kezdeni a problémás terhességet a rémálom szülést, az első hónapokat amikor EGY SZEMET se aludtam sose tudtam miért sír stb.)

Aztán lassan visszakúszott egy újabb baba téma a gondolataimba aztán mikor már mindennél erősebb volt ez az érzés akkor szabad utat adtunk, de nem sikerült ám olyan gyorsan 7 hónap kellett hozzá.

Testvér téma: szerintem lehet nagyon boldog kiegyensúlyozott egy ember tesó nélkül is, meg tök idegroncs testvérekkel...nem ettől függ a boldogulása..

Minket jól neveltek szerintem a szüleink nem voltak különösebben problémák, (persze nagyobb korunkban elváltak de sokáig együtt éltünk) és mégis valahogy nincs szoros kapcsolat a testvérekkel. Nem tudom miért.

Tehát ha a szülők nem akarnak nem vágynak több gyerekre akkor iszonyú nagy butaság szerintem kötelességből bevállalni a másodikat mondván hogy KELL testvér..Ez annyira nem jól hangzik meg nem is jó érzés szerintem senkinek.

átérzem ezt is amúgy hogy a nagyszülők erőltetik, barátnőm kislánya 2.5 éves múlt és egyfolytában hajtják neki a nagyszülők hogy de ugye akar kistesót meg mondja anyának meg kistesó témájú mesekönyvekkel árasztják el (szó szerint) minden alkalomra meg így az öcsi úgy az öcsi (honnan veszik hogy fiú lenne???) szegény barátnőmnek meg semmije se kíván még egy gyereket...egyenlőre"hitegeti" a környezetét hogy majd lesz , de szíve mélyén szerintem tudja hogy nem lesz csak ezt még nem akarja így mondani.

2012. dec. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Nem kötelező, de ha megtehetitek, akkor jó ha van testvér. Én részemről 3-an vagyunk, a párom részéről 2-en testvérek. Én úgy gondolom, hogy elég a kettő gyerek, párom hármat akar. Mind a ketten a jó oldalát nézzük a dolognak. Igaz még csak most jön az első, de párom már mondogatja, hogy 3 év és jön a második. Nálatok is még csak 1 éves a kicsi, bőven ráértek eldönteni, hogy legyen-e később tesó vagy sem. A szülők meg azért erőltetik már most, mert látják, hogy a kislány kezd nagyobbacska lenni és ők még babáznának.
2012. dec. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

És szerintetek fogom ugyanúgy szeretni? Akkor is, ha nem is akarom?


És ha a férjemnek sok lesz és lelép? Hiszen ő sem akarja, határozottan megmondja hogy most még nem akar még egy babát.

2012. dec. 15. 09:48
 10/22 anonim ***** válasza:

7es vagyok ha határozottan megmondja hogy MOST nem akar akkor úgy is gondolja...a MOST nem azt jelenti hogy soha még ráértek gondolom (vagy nem tudom hány évesek vagytok ha 40 fele akkor már annyira nem értek rá nyilván)...

Erre alapozni hogy na majd ha már meglesz úgyis megszeretitek eléggé rizikós...nem egy olyat ismerek aki megtartott gyereket mondván hogy majd biztos kialakulnak benne az anyai érzések és hát hol kialakult hol nem, van aki tiszta idegroncs, van akinek az anyja neveli a gyereket végül ... Szóval ez lutri..

2012. dec. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!