Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy arany színű, gondolom...

Egy arany színű, gondolom aluminiumból készült, bár ebben nem vagyok biztos, pénzérmének lesz valamilyen hibája, ha rendszeresen vízzel érintkezik?

Figyelt kérdés

2012. dec. 30. 11:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Réz lesz az inkább (az alumínium ezüstszürke fém). Miért kellene vízzel érintkeznie? És milyen vízzel?
2012. dec. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nyakban lóg most, ki lett fúrva, kvázi egy talizmán, vagy kabbala lett belőle. S így könnyen megesik, hogy vízzel érintkezik. Mennyire kell vigyázni erre? Nem akarom, hogy pár év múlva tök ronda legyen...
2012. dec. 30. 13:53
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha alumínium, akkor kötve hiszem az oxid réteg megóvja, ha réz, akkor felületét oxid réteg alakul ki, na ez olyan zöldes színű.
2012. dec. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
felületén
2012. dec. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A réz oxidjai nem zöldek. a réz(I)-oxid [ Cu2O ] vörös, a réz(II)-oxid [ CuO ] pedig fekete.

Amire az előző válaszoló gondolt, az a réz(II)-hidoxid [ Cu(OH)2 ] és a réz(II)-karbonát [ CuCO3 ]. Ezek zöld színűek. Mindkettő ki fog alakulni, ha a nyakadban hordod és lassan be fog zöldülni az érme.


Szerintem a mélyedések lévő (ott hamarabb megmarad, mert nem dörzsöli a ruha) zöldes szín még jól is nézhet ki. :-)

2012. dec. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Olyan színe van, mint a 100Ft-osnak a belső felülete. Mire számíthatok akkor, lesz valami baja a víztől az évek alatt?
2012. dec. 31. 11:13
 7/8 A kérdező kommentje:
Talán ez alapján tudjátok, hogy mi lehet az anyaga. Én nekem sajnos fogalmam sincs
2012. dec. 31. 11:14
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítetettek :)
2012. dec. 31. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!