Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az evolucio tenyleg nem...

Az evolucio tenyleg nem bizonyitott?

Figyelt kérdés

En elegge annak latom, de lehet hogy tevedek. Mire alapozzak az ID-sek az evoluciora mert tamadasaikat?


Mi szugseges meg ahhoz, hogy bizonyitsuk az evoluciot? Ha jol tudom bizonyitott mar, hogy:

1.Mutaciok vannak.

2.Akar egy gen megvaltoztatasaval is tejlesen mas egyed johet letre, igy szerintem egy evolucios folyamat siman letrehozhat uj fajokat.(ha jol tudom "manualisan" hoztak mar letre uj fajokat es a termeszetes szelekcio, veletlenszeru mutaciokkal SZERINETEM letrehozhat "teljesen" uj fajokat. Ki szamitottak azt is, hogy minden gen 143 milliobol valtozik egyszer, ami gyorsnak szamit)


Es:a kovuletekkel (igaz, hogy kisse hianyosan) le lehet vezetni az elso sejtbol a fajokat, kialakulasukat.

A csokevenyek szervek es a fajok "elhelyezkedese" is a Foldon erre utal.


Mi hianyzik meg?


2012. dec. 31. 17:29
1 2 3 4
 21/38 fairi1 ***** válasza:

kérdező:


"olyannak is voltunk tanui, hogy "csaladvaltozas" tortent"

én saját szememmel láttam! Mikor Msc tanultam az állatot teljesen más családba sorolták, mint ahogy a Bsc megtanították nekem pár éve rendszertanon. Családváltozás történt:P

Taxonómiában elég gyakori hogy fajok családjai változnak,egyik családból másikba kerül vagy újat alkotnak.


de van egy érzésen nem a taxonómiai családváltozásra gondoltál.

Csak annyi történik újabb vizsgálatok kiderítik hogy még sincs jó helyen és másba kell tenni vagy nemzetségszintű elkülönítés helyett családszintű az ildomos. Ez külön szakma.


Olyan változások amik egy jól rendszerezett (ez fontos, mert sok rosszul feltérképezett csoport van) csoportnál családbeli elkülönítést tesz szükségessé egy populációnál nem történik pár száz év alatt!!!!

2013. jan. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:

Rendben, asszem ezt is megertettem. :P

Most lenne meg egy kerdesem:Van valami alapja az ID-sek, kreacionistak azon allitasara, hogy a mutaciok hatasara csak uj fajok, de uj "csaladok" nem johetnek letre? Vagy ez 100% megtortenHETETT? Mennyi ido kell egy uj csalad kialakulasahoz es ez hogy tortenik meg?


A kovuletek mindig megfeleltek az elvarasoknak? Ugy ertem soha nem talaltak olyan kovuleteket, amik korukhoz kepest tulsagosan fejlett allatot/sejtet/novenyt tartalmazott volna?


Tudunk olyan tudosokrol akik szerint az evolucio nem tortent meg, es ez a tudos nem alapbol teremteshivo volt?


Osszegezve:tudomanyosan nezve van valami ami miatt ketsegunk lehet afelol, hogy ez a sok eloleny evolucio soran jott letre?


Remelem lesz valakinek annyi turelme, hogy ezeket elmagyarazza es nem kerdeztem sok hulyeseget :)) Elore is kosz! ;)

2013. jan. 2. 15:09
 23/38 A kérdező kommentje:

Igen #21 en uj csaladok kialakulasara gondoltam! :)

Koszonom valaszod!

2013. jan. 2. 15:10
 24/38 anonim ***** válasza:

Kérdező azért én nem venném szent írásnak a régészeti leleteket .

Ahol olyan munka folyik amelynek a fejleményei egy egész társadalom nézetét megváltoztathatják ott kizárt a politika mentesség és a korrupció.

Gondolj csak bele hogy a történelem könyvekben minden körülöttünk lévőknek az van írva egy lovas jogaros temetkezés mellé hogy ,ez bizony pl dákó román ,meg ős szláv bizonyíték hogy mi éltünk itt , a magyarok csak elfoglalták .A kor feldátumozása meg minden esetben politikailag korrekt módon történik , nem aszerint hogy milyen földrétegben van.

Gondolod hogy a fosziliák esetén minden esetben becsületes évszám van megadva? Kizárt.

2013. jan. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:

Még mindíg nem kielégítő az ostormotor válasza .


Az a papucsálat vagy mi az ostorával hajtja magát.

Ne akard már bemagyarázni hogy amíg nem működött a motor addig is életben maradt.

És különben is pl 5 részből áll ,kiveszek egyet már nem működik ,tehát csak igen nem állapot van .Nincsenek köztes féligműködő állapotok .

De már ha megnézed a mikroszkópos bontást a farokról láthatod hogy azt egy mérnöknek kellett megterveznie .Vagy a papucsállatka tervezte meg és a nemlétező kezeivel összekalapálta magának és felrakta a seggére?

Mutassa valaki meg hogyan nézett ki a motor az egyel előtte lévő evolúciós állapotban pl nem 20 csapágygolyó volt benne csak 3 ,vagy siklócsapágyas volt, esetleg rövidebb volt a farok. Ilyenekre gondolok.

2013. jan. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:

fairi1 -nek :)

Orvosira járok, nem hiszem, hogy mélyebben bele fogunk menni ilyen dolgokba.

egyébként pontosítanék. Az evolúció, ha egyszer beindult, valóban nem véletlenek alapján működik, rosszul mondtam. A véletlent azokra a folyamatokra értettem, amelyek hosszú évmilliók során egyáltalán lehetővé tették az első sejt létrejöttét, kezdve a világegyetem kialakulásával.

"el lehet egyszerűen intézni a dolgokat, de azt nem magyarázod meg hogy aki megtervezte annak az első sejtje honnan jött."

Épp ez a lényege, hogy ezt csak hittel lehet magyarázni:) De az ugye nem magyarázat, én is tudom, ráadásul ha valaki, én iszonyatosan szkeptikus vagyok, és utálom, ha valamit csodával akarnak megmagyarázni. Szóval egyik nézettel sem tudok nyugodt szívvel azonosulni. Mint mondtam, rengeteg véletlenek kellett ahhoz bekövetkeznie, hogy már az őssejtek kialakulhassanak. Onnantól baromi logikus az egész, addig viszont...

petboj97:

nem értetted, amit írtam. képzeld el azt, hogy z ostormotor szerkezeti elemei már korábban is adottak voltak, de az időben visszafelé haladva egyre fejletlenebb állapotban. Ha visszamegyünk addig az állapotig, ahol az OM szerkezeti elemei MÁR mind kialakultak, de még a legfejletlenebb állapotban voltak a jelenlegi felépítésükhöz képest, akkor egy egészen másképpen funkcionáló szerkezethez juthatunk. ha ezt a primitív működésű szerkezetet hasonlítanánk össze egy olyan korábbi szerkezettel, amelyből még hiányzott egyik-másik alkotó, valószínű, hogy a funkcionális működésben nem tapasztalnánk olyan ugrásszerű eltérést, mintha a jelenlegi,(aktuálisan) legfejlettebb állapotot hasonlítanánk össze azzal a nagyon régi és primitív szerkezettel, amelyből hiányzott mondjuk egy alkotó.

Egyébként régen a hólyagszermre mondták azt, hogy elképzelhetetlen, hogy átmenetek útján jött volna létre. Hát ezek szerint nem az:)

[link]

2013. jan. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:

Ez sem kielégítő mert ezzel csak arréb toltad a választ .


Nem mást állítasz mint hogy van egy mozdony ami 38 975 alkatrészből áll.

Ezek az alkatrészek régebben egy 38 975 alkatrészből álló trolibuszt alkottak.

Még régebben ezek egy 38 975 részből álló villamosban voltak.


Ezzel ügyesen megmagyaráztad az evot mert így már igaz hogy azért lett egyikből a másik mert mittomén az volt előnyösebb és akkor átalakult.

De azt már megint nem magyaráztad meg hogy maga a 38 975 alkatrész egyesével nézve honnan ered.

A legnagyobb logikai bukfenc hogy ha szerinted ez 38 975 kis golyó volt , mi az átkozott fenéért kezdett el az idő hatására bonyolult komplex rendszert alkotni.

Ilyen példa semmilyen szinten nincs a természetben , és ez a tudományos kijelentés ,nem az hogy nagy valószínűséggel ész nélküli anyagok késztetést éreznek magukban a fejlődésre.


A természetben a fejlődés minden esetben egy megfoghatatlan akarat hatása . Ha az akarat kilép a folyamatból ,a félkész forma dekomplexikálódik . Pl egy elhagyott ház porrá omlik , egy kukába rakott csecsemő életét veszti a sok noniliárd molekuláris gépezeteivel együtt . Az igazi tudományos megfigyelés hogy nem lehet megfigyelni azt a jelenséget amit az evo ba bele akartok látni.

Azért csak látni mert az evo továbbra sem írja le az életteli anyag létrejöttét,ahogy soha sem írta le.

Ez egy téveszme amiért minden áron mindenki vergődik hogy bebizonyítsa az evo segítségével hogy hülye a másik mert nincs isten.

Előbb talán azt kéne megtanulni hogy mitől élő az élőlény,mer nem attól hogy mozog a szája ha beszél.

2013. jan. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:

Te is sarkítasz a trolibuszos példáddal, mert a trolibusz alkotórészei időben állandóak, nem változnak.Azonban az élő szervezet alkotórészei igen, ez lenne a mikroevolúció lényege.

"maga a 38 975 alkatrész egyesével nézve honnan ered."

Hát, ha felkutatod minden egyes alkotórész családfáját, egy Nobel-díjjal gazdagabb leszel :)

Egyébként ismétlem. Butaság úgy nézni az evolúciót, hogy egy mai komplex szervezetet összehasonlítasz egy több millió éves elődjével. Ez olyan, mintha téged valaki az ük-ük-ük-ük-ükapáddal akarnának összehasonlítani. A komplexitás hosszú idők alatt alakult ilyenné, nem két pillanat alatt.

"Ha az akarat kilép a folyamatból ,a félkész forma dekomplexikálódik"

Gondolod? Akkor tanulmányozz végig egy sejtbiosz könyvet, hogy milyen összetett szabályzás alatt akár egyetlen sejt is. Ezt a szabályzást pedig a genetika szabályozza, közvetve persze. Abban osztom a véleményed, hogy ahhoz, hogy az ember elhiggye, hogy a progenitor sejtek kialakulását véletlen folyamatok sora tette lehetővé, legalább akkora hit kell, mint a 6 napos teremtés lenyeléséhez :)

2013. jan. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:

Hmmm... nos mindent osszevetve en elegge hihetonek tartom az evoluciot, de meg mindig megvan 1 kerdesem:

A tudosok szerint a genmutaciok altal tenyleg tortenhetnek olyan valtozasok evmiliard(ok) alatt, amikkel egyszeru sejtekbol kifejlodtek az emberek?

A genmutaciok tenyleg ennyire valtoztathatnak egy eloleny tulajdonsagain?

Az ID-jek miert mondjak, hogy nem? Ez az utolso mentseguk? De akkor a valasz erre nem is olyan egyertelmu, vagy csak tudatlansag es onamitas eredmenye ez nalluk?

Persze most hagyjuk az E. coli ostora tipusu allitasokat, nem ere vagyok kivancsi.

Megkernek valakit (ha lehet szakmabelit) valaszoljon erre a kerdesemre! Elore is kosz ;)

2013. jan. 2. 19:52
 30/38 anonim ***** válasza:
100%

Közel sem csak génmutációk, hanem sejt félig-bekebelezések.


A mitokondriumunk nélkül még mindig egyszerű egysejtű élőlények volnánk. Ennek hála viszont lehetőség nyílt a fejlődésre, holott a mitokondrium maga nagy eséllyel egy másik sejt volt. Valószínűleg milliárd és milliárd sejt falta fel a másikat, mire létrejött ez a valószínűtlen együttélés. De kísérlet irtózatos mennyiségű volt.


Csak egy picit körbenéztünk exobolygók terén, és millió számra vannak - ha ennek csak tízezred része olyan, vagy hasonló, mint a Földünk, akkor is emberi ésszel felfoghatatlan mennyiségű molekula ütközik, és még annál is több reakció történik. A lehetőségek közel kimeríthetetlenek.


A mutációk maguk meg vicces dolgok - ugyanis folyamatosan történnek. A te testedben is folyamatosan jönnek létre, némelyik előnyös, némelyik hátrányos, sok semleges. A háttérsugárzás, szabad gyökök, és kismillió egyéb, kivédhetetlen külső hatás tesz róla, hogy szinte minden DNS és RNS lánc sérüljön. Minden sérülés potenciális mutáció - ezt képzeld el úgy, mint a lottót. Rengeteg ember fizet egy feneketlen kútba, de néha-néha (sőt, ahhoz képest, hogy egy embernek milyen elképesztően kicsi esélye van, meglepően gyakran) valakinek totálisan megváltozik az élete. Egy sejt esetében egy ilyen mutáció drasztikus túlélési esély növekedést hozhat - és egy sejt, ami akár percenként/tízpercenként osztódik, kap egy lehetőséget, hogy a saját génjeit továbbvíve mindent leradírozzon a térképről, bizony meg is teszi. Gondolj rá, mint egy sejtlottóra.


És ahogy haladunk összetettebb, bonyolultabb lények felé, úgy válnak a mutációk egyre csekélyebb hatásúakká, és szépen lassan lelassul a faj formálódás - de ezt is nagyon befolyásolják az életkörülmények. Az élőlények örökös harca a túlélésért maga az evolúció mozgatórugója - sőt, mondhatnám azt is, hogy minden élőlényt a lustaság mozgat; lehetőleg a legkevesebb energiát felhasználva a legtovább jutni. A vadászok mindig a leglassúbb, legláthatóbb, legkönnyebben elkapható lényt eszik meg - ez igaz az egysejtűektől kezdve az embereken át mindenre. Így megvan egy külső folyamatos nyomás. Akiben hasznos mutációk jelennek meg, gyorsabb lesz, kevésbé látható, esetleg olyan helyen megmarad, ahol más nem - az túlél. Génjeiben eme tulajdonságokat továbbadhatja, a többiek elpusztulnak. És közben a vadásznak is fejlődnie kell, mert ha nem látja meg, nem éri utol a prédát, akkor éhen hal.


És erre a folyamatra is tökéletesen igazak az összes létező természeti törvény, lévén ez maga a természet :)

2013. jan. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!