Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az evolucio tenyleg nem...

Az evolucio tenyleg nem bizonyitott?

Figyelt kérdés

En elegge annak latom, de lehet hogy tevedek. Mire alapozzak az ID-sek az evoluciora mert tamadasaikat?


Mi szugseges meg ahhoz, hogy bizonyitsuk az evoluciot? Ha jol tudom bizonyitott mar, hogy:

1.Mutaciok vannak.

2.Akar egy gen megvaltoztatasaval is tejlesen mas egyed johet letre, igy szerintem egy evolucios folyamat siman letrehozhat uj fajokat.(ha jol tudom "manualisan" hoztak mar letre uj fajokat es a termeszetes szelekcio, veletlenszeru mutaciokkal SZERINETEM letrehozhat "teljesen" uj fajokat. Ki szamitottak azt is, hogy minden gen 143 milliobol valtozik egyszer, ami gyorsnak szamit)


Es:a kovuletekkel (igaz, hogy kisse hianyosan) le lehet vezetni az elso sejtbol a fajokat, kialakulasukat.

A csokevenyek szervek es a fajok "elhelyezkedese" is a Foldon erre utal.


Mi hianyzik meg?


2012. dec. 31. 17:29
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:
Koszonom! Varok meg hosszaszolasokat!
2013. jan. 2. 20:44
 32/38 anonim ***** válasza:
0%

28 Persze ez mindent megmagyaráz hogy tanulmányozzak végig 1000 oldal sejtbioszt és megértem azt amire a valóságban egy példát nem tudsz mutatni.


"És ahogy haladunk összetettebb, bonyolultabb lények felé,"


Akkor ha ennyire igaz ez az állítás akkor tudsz rá példát is mondani hogy az idő hatására a magára hagyott anyag ilyet csinál.


Ha a mi időkereteinkben nincs rá példa akkor az más időkeretekben sem valószínű mert ha egy építő folyamat n idő alatt nem indul el akkor n^25 en idő alatt sem fog mert önmagában az hogy telik az idő és ütköznek az atomok még nem jelent semmit. Azért mert félévente van egy 5ös a lottón , az eltelt játék évek alatt nem sűrűsödött az 5ös ök száma.Valami nem lesz valószínűbb csak azért mert telik az idő.

Az egész evos világnézet kiindulási pontja a valószínűleg ütköző atomok de már ott elvérzett a dolog mert választ kéne adni a periódusos rendszer létezésére hisz már az atomoknak saját tulajdonságaik vannak, nem egyformák,valahonnan származtatni kéne a kémiai elemeket mert az evo ott kezdődik ha egészen hivatalosak akarunk lenni.

2013. jan. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
szívesen mondanék neked példákat, de maximum olyan könyveket tudok ajánlani, ahol olvashatsz róluk. Ilyen volt a belinkelt index oldal is,vagy már említett Dawkins könyv tele van leletekkel. Én újabban nem foglalkozom a témával, csak azért keveredtem ide, mert megválaszoltam egy fizika kérdést. Pedig érdekes téma, nem lehet eleget olvasni róla, csak nincs időm. így meg vizsgaidőszakban főleg minden mással van tele az agyam.
2013. jan. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:

"Azért mert félévente van egy 5ös a lottón , az eltelt játék évek alatt nem sűrűsödött az 5ös ök száma.Valami nem lesz valószínűbb csak azért mert telik az idő."

áááá, dehogy... ha egy húzásból nem lesz lottó ötös, akkor 1000 húzásból se lesz, meg 1 milliárd húzásból se.


500 millió év alatt, az egész Föld rendelkezésre állt az élet indulásához.

2013. jan. 3. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%

Az idő folyamán miért kéne sűrűsödnie az ötösöknek? Mindössze azért van több ötös nyeremény, mert többen játszanak. Ha több sejt van, egyre változatosabb felépítéssel, akkor egyre nagyobb az esély, hogy mutáció történik.


Több mutációból pedig több pozitív (és persze több negatív is) lesz, ergo több élőlény esetén gyorsul az evolúciós folyamat.


Ez meg gyönyörű kitérés volt :D Ez a téma az evolúcióról szól, az pedig nem foglalkozik azzal, hogy alakult ki az élet. Az evolúció onnantól működik, hogy van egy, önmagát reprodukálni képes anyag. Az anyag kialakulásáért, tulajdonságaival a fizika foglalkozik :) Nézegesd az ősrobbanás, szuperhúr és egyéb elméleteket, hipotéziseket. Oda még a teremtést is bele lehet zsúfolni, valamennyire belefér - az evolúcióba már nem, lévén csak egy fölöslegesen bonyolító tényező lenne, amire nincs szükség :)

2013. jan. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
0%

Valóban így van ,de én nem mertem megkockáztatni hogy elejtem ezt az elősször az "Isten " teremtet egy fizikai világot , majd később a földön az anyag magától komplikálódott.


Gondolom ettől is kiakadnak néhányan akik tudományosnak képzelik magukat.


De ebből is látszik hogy az emberek milyen rögeszmések ,ha egyszer kizárásos alapon elfogadják hogy valami istenfélének kellett a fizikát megteremtenie , utána miért logikus hogy zárjuk ki istent a további teremtésből és erőlködjünk a mutációkkal való magyarázatokkal ,az emberig.


Ügyes trükkje a materialistáknak hogy mikor átlépjük ezt a képzeletbeli atomi szintű határt akkor elhárítják a felelősséget a fizikusokra ,na fiuk innentől kezdve az evonak vége ,most magyarázzátok meg a hívőknek hogy maguk az atomok honnan kapták tulajdonságukat.

Gyakorlatilag erre viszont nem lehet válaszolni még a kvantumfizikával sem ,mert hogyan magyarázod hogy a hidrogénnek egy elektronja van ,az aranynak meg 79.

2013. jan. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
mucika, ez tizenkettedikes biológia -.-
2013. jan. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

Tudod kérdező vannak elméletek amit konkrétan nem lehet bizonyítani csupán logikailag és az életazonossági jelekkel.

az evolúció, az önváltozás, alkalmazkodás egy megváltozott körülményre az benne van, mint képesség az életben.


Az is baj hogy a tudósok egy őspocsolyából eredeztetik az összes életet-- szóval először szerintük vízi élet volt és aztán mászott ki a szárazra és lett ember a legvégén. -- igy se lehet hozzá állni, mert akkor Darwin leglényegesebb gondolatait is elvetik


Az evolúciót azért támadják sokan, mert belezavar az élet születése, fikcióikba-- Ilyenek a vallásos filózok,az univerzumi istenségükkel, és akkor újabban az ID- sek akik még képtelenebb marhaságot agyaltak ki mint a vallások. Ők már egy idegen univerzum szentfazekát nevezték ki tervezőnek és pár db teremtménye mint rabszolgákat az alkotóknak.


Holott Darwin csak Fejlődés elméletet dolgozott ki az élet keletkezésére nem adott választ.

2013. ápr. 20. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!