Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezik bizonyított ok a...

Létezik bizonyított ok a gravitáció meglétére, vagy az a mai napi nézet szerint is csak "a tömeggel rendelkező testek egy tulajdonsága"?

Figyelt kérdés
Bio órára a nagy házi, esszé a köv. címmel: "Evolúció v. teremtés?" Erről nem szeretnék vitákat itt, arra ott a valláskritika rész, de ez az esszé akkor volna korrekt, ha mindkét fél érveit megvizsgálnám. A teremtés mellett elsősorban az szól, hogy rengeteg jelenséget nem tudunk magyarázni. Arra volnék kíváncsi, a gravitáció is ezek közé tartozik-e. A mágnesességgel is hasonló a helyzet, tudomásom szerint az is csak egyszerűen jellemzi a Fe-t, Ni-t és Co-t. Kérlek, javítsatok ki, ha ez nem így van.

2012. dec. 30. 09:22
1 2
 1/14 anonim válasza:
4%
Newton már bebizonyította a gravitációt, így innentől kezdve felesleges más bizonyítékot keresni. Eistein is foglalkozott gravitációval, de más téren (idő, világ egyetem). Az evolúciót akarja elfogadni tudomány, ezért az ötösért erre figyelj. A teremtés történet meg elmondja hogyan lett az ember. Az evolúció meg tudományos feltételezés. Feltételezésnek nevezem, mert számomra nem bizonyíték. Hisz a Bibliai személyeket, városokat is tudományosan tudják bizonyítani vagyis ellentmonhat saját magával. A tudomány az elöző tudomány képén is változthat, sőt változtak. Vagyis nem stabil! Ezért nem bizom az evolúciós elméletben. Remélem valamit tudtam segíteni a házidban.
2012. dec. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Mágnesesség alatt te valószínűleg a ferromágnesességet érted. Ez az a jelenség, ahogy az említett anyagok (és ezeken kívül rengeteg más) viselkednek mágneses tér hatására. Ebből a szempontból megkülönböztetünk paramágneses, diamágneses és ferromágneses anyagokat. Wikipédiában elég jól le vannak írva.

Mágnesesség az elektromágneses kölcsönhatás (mint a négy alapvető természeti erő egyike) egyik megjelenési formája. Nem ferromágneses anyagokhoz kötődik, hanem mozgó elektromos töltések gerjesztik a mágneses teret.


Tömegre pedig itt találod a magyarázatot:

[link]

2012. dec. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
26%

A gravitáció létezése tudományos tény, de azon agyalni, hogy miért létezik gravitáció, már elég kekec gondolkodás, és inkább a filozófia felé visz el... mintha azt kérdeznéd, miért van élet, miért létezik egyáltalán az univerzum...


Az evolúció vs teremtés kapcsán inkább magával az élettel foglalkozz, ne a fizikai törvényekkel. Mondjuk az élet kialakulása a mai napig nagy talány. A kémiai evolúciót, szerves molekulák kialakulását, és azok összekapcsolódását makromolekulákká már bizonyították (nézz utána Miller-Urey kísérleteknek), és magát az evolúciót is elég jól levezették az első prokariótáktól kezdve (anaerob után aerob metabolizmus, nagyobb sejtek kialakulása, endoszimbiózissal kialakul a mitokondrium, a kloroplasztiszok, stb, erről is sok kidolgozott tételt találhatsz, most itt nem részletezném hosszadalmasan).

Viszont a prebiológiai evolúció a mai napig nincs megmagyarázva, vagyis hogy a makromolekulák hogyan voltak képesek összeállni egyetlen, működő sejtté. Egy akármilyen molekulához képest azért egy prokraióta sejt is borzasztóan összetett, így mindezt csupán a véletlen számlájára írni olyan, mintha azt mondanánk, hogy a tornádó végigsöpört a szeméttelepen, felkapott egy csomó hulladékot, a hulladék pedig a végén egy működő Ferrariként ért földet... na jó, nem Ferrari, ha már prokariótákról van szó, legyen Trabant, de a lényeget érted, nem?

Ugyan mindenféle elméletek már napvilágot láttak, de ezek mindegyike ezidáig cáfolhatónak bizonyult.


Szóval bár az evolúció megléte tudományosan bizonyított, maga az evolúció és az élet keletkezése nagy talány. Egy ilyen esszében lehet kiindulási pont akár az is, mi van, ha Isten az élettel együtt alkotta meg az evolúciót is?

2012. dec. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Hallottam már okfejtést a gravitációval kapcsolatban a "fekete anyagról" aminek a léte szintén csak feltételezés.
2012. dec. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"A teremtés mellett elsősorban az szól, hogy rengeteg jelenséget nem tudunk magyarázni."

Ez így nem igaz.

Mindkét elmélet egyenlő eséllyel indul, és neked bizonyítékokat kell keresned rájuk.

Az nem bizonyíték, hogy "nem tudjuk megmagyarázni".

A véletlent is hagyd ki, mert nem értesz hozzá. A "szinte lehetetlen" az szintén nem érv. A földtörténetben iszonyú sok idő és rengeteg hely volt arra, hogy a "szinte lehetetlen" dolgok is végbemenjenek. Ez ugyanolyan, mint ahogy lottó ötös is lesz - pedig az is szinte lehetetlen.


A gravitáció pedig a mai elméletek szerint nem a testek tulajdonsága.

A testek a tömegükkel arányosan meggörbítik maguk körül a teret - és ez a meggörbült tér okozza a gravitációt. Tehát a testek nem egymásra hatnak, hanem mindegyik a térre hat - és ez a tér hat aztán minden testre.

2012. dec. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
34%

Semmiféle alapvető kölcsönhatás okát nem ismerjük és nem is fogjuk. A fizika ugyanis nem azt vizsgálja, hogy egy kölcsönhatás miért létezik, hanem hogy pontosan hogyan működik.


Ha egy kölcsönhatás létezését meg tudjuk magyarázni, az csak azt jelenti, hogy vissza tudtuk vezetni még elemibb kölcsönhatásokra, amiknek a létezését viszont már szintén nem tudjuk megmagyarázni.

2012. dec. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

"Miért van ennyi kérdés arról, hogy az iskolákban számon kérnek evolúció vs. teremtés dolgot, főleg biológiai órán?"


Szerintem szép dolog, hogy a tanárnőnk megpróbál minket arra is tanítani, hogyan érveljünk, és vitatkozzunk fröcsögés nélkül. Azonkívül pedig a sejtosztódás miatt vettük, pontosabban a kromoszómák tánca címszó alatt, amikor az új DNS-állományok alakulnak ki.

2012. dec. 30. 15:06
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

"Egyébként mi van manapság? Miért van"


Talán az van hogy néhány tanárban felébredt némi öntudat ,és nem tényként adja be a diákoknak a kötelező állszentséges evolúció hitfelfogást.


Így legalább elgondolkozik a gyerek és észreveszi hogy egy szalmaszállal sem szolgál több információval az evolúciós magyarázkodás a teremtéselméletekhez képest .


A legnagyobb ostobaság úgy vélni hogy az egyik tudományosabb a másiknál.

Ahogy a fenti hsz írja az ember létrejöttének már a sejtek szintjén falakba ütközünk.

Az hogy leírjuk a sejtek osztódását nem érv a teremtéstanok ellen hisz semmilyen tudományos magyarázat nincs arra hogy a sejten belül a többmilliárd kis nanogépezet mitől tudja a dolgát és ki építette.Az hogy maguktól létrejönnek mert ez az élet rendje nem érv csak egy kijelentés.


Majd ha a valóságban tudsz példát mondani arra hogy tervező beavatkozása nélkül létre jön élőlény aminek saját akarata ,tudata van akkor ez lesz az első logikai bizonyíték az evolúció elmélet a teremtésmítoszok ellen.

2012. dec. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
15%

"A testek a tömegükkel arányosan meggörbítik maguk körül a teret "


Bruttó hülyeség. A valóságban nem léteznek síkok ,egyenesek amiket meg kéne görbíteni.

Amiről beszélsz gumilepedő csak egy segédfogalom része ként lett kitalálva a gyerekeknek.

Ha ábrázolnád 3D ben ezeket a végtelen sok lepedőket ,azt kapnád hogy a gravitáció a test ből minden irányba skalárisan 'világít' .

Olyan hogy tér nem létezik így meg sem lehet görbíteni.

Einstein kimondja hogy csak az anyag létezik és ennek van térideje mivel térből és időből áll. A gravitáció meg semmi más mint egy parányi erő aminek állandója 6,67428*10^-11 , és ez vonzó erőben nyilvánul meg aszimmetrikus tömegek közt.

A görbült gumilepedőnek azért sincs értelme mert az űrben nem létezik az az erőkar ami legurítaná a bolygót a nagyobb mélyedésbe pl a nap felé, ha meg a tapasztalat azt mutatja hogy az erő vektor a tömegközéppontba mutat akkor is logikusabb hogy az erő forrása a tömegközéppont és nem holmi meggörbült térszövet.

Tehát anyag=gömb formájú téridő ,(görbület már kész,nem lehet tovább görbíteni a gömböt)

Tér önmagában nem létező fogalom.

Gravitáció =állandó erő (különböző tömegek közt vonzó hatása ismert) ,az anyagok parányi árnyékolást és taszítást mutatnak ellene ezért sem lehet térgörbület, ez inkább egy fénysebességhez hasonló terjedésű skalár hullám.

2012. dec. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
96%

petboj: ez már megint nagyon zavaros volt és hülyeség is.


A tér görbületének természetesen van realitása, a görbeség a metrika milyenségére utal, ami a távolságmérést határozza meg. Tehát a "görbült tér" olyan teret jelent, amiben a távolságot nem az euklideszi térben érvényes pitagorasz tétellel számoljuk, hanem másként. És ez nem csak egy metafora, hanem mérhető valóság.

2012. dec. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!