Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a gondolat? Az állatok is...

Mi a gondolat? Az állatok is tudatosan gondolkodnak? Mi volt a világ keletkezése előtt?

Figyelt kérdés

Próbálom rövidre fogni.


Azt szeretném kérdezni, hogy mégis miből áll a gondolat? Én úgy tudom, hogy nem elektromos impulzus vagy ilyesmi, mert volt régen azt hiszem 1933-ban egy orosz kísérlet (ha jól mondom "Vázilijev" kísérlete volt), amely arra mutatott rá, hogy a gondolat nem lehet benne abban az elektromágneses skálában, amit mi ismerünk, mert az alanyt több száz kilométerről is képesek voltak hipnotizálni egy ólomkamrából. És szerintük a gondolatnak magasabb kell lennie az elektromágneses spektrumon a kozmikus sugárzásnál, mert másképp nem lehetne ólomkamrában lévő embert hipnotizálni, hiszen még a kozmikus sugárzás sem hatol át az ólmon.. és hogy alacsonyabb nem lehet az elektromágneses spektrum alján lévő fénynél a gondolat, mert akkor anyagként kellene távoznia a fejünkből a gondolatnak. Ez igaz?


A másik kérdés: Az állatok tudatosan gondolkodnak? Azért kérdezem, mert pl. egy pók honnan tudj, hogy neki ott jó lesz a hálóját megszőni? Ez nem lehet ösztönös viselkedés.. honnan tudja azt, hogy hová kell behúznia a háló sarkait, hogy jó legyen? És a halak honnan tudják, hogy a nagy halraj, amely a vízben közlekedik hirtelen melyik irányba fordul, és szinte mind egyszerre fordulnak? Ez sem lehet ösztön.. hiszen ösztönből nem tudhatja egy állat, hogy a másik 2000 a másodperc tört része alatt merre fordul. Akkor mégis hogyan? Vagy erre sosem kapunk választ, és az emberek csak rámondták, hogy ösztön?


Az utolsó kérdésem: Hogyan lett az élet a semmiből? Azt mondják ősrobbanás, oké. De az ősrobbanás után a világegyetem több milliárd fokos volt, akkor hogyan lett abból élet? Hiába hűlt le és kombinálódtak az anyagok, az még nem élet. Akkor mégis hogyan?


16/f



2013. jan. 9. 09:23
1 2 3
 11/22 Tom Benko ***** válasza:

Arra az orosz kísérletre jó lenne valami linket dobnod, mert amit írtál, abból semmi értelmeset nem lehet kibogarászni, tipikus ezós maszatolás. Amiről tudok: tavaly japán kutatóknak sikerült bizonyos érzelmeket viszonylag jól azonosítaniuk EEG segítségével, úgyhogy nyugodtan bízhatunk abban, hogy a gondolatok sem mások, mint idegi impulzusok jól meghatározott sora. (Mondjuk a hipnózisnak elég kevés köze van a gondolatokhoz, mert a hipnotizőr egyszerűen utasításokat ad át, ahhoz meg még azonos földrészen sem muszáj lennie a hipnotizált egyénnel.)

Ha láttál már pókot szőni, akkor érdemes tudni, hogy eléggé esetlegesen szövi a hálóját. Próbáld ki, rakjál terráriumba pókot, és adjál neki különböző drótkereteket, amire szőheti a hálóját. Sokkal inkább fogsz látni ösztönös, mint tudatos viselkedést. A halrajok esetén pedig nagyon úgy tűnik, hogy valamilyen jelzés váltja ki a fordulási reflexet, valószínűleg az első hal fordulása. ez baromi gyorsan végig tud futni, pont az ösztönszerűsége miatt a rajon is.

Harmadszor: Az ősrobbanás az Univerzum kialakulását írja le. Utána még ki kellett alakuljon a Galaxis, abban a Naprendszer, abban a Föld. A Földön aztán létrejöhetett az élet. Azt már igen jól sikerült reprodukálni, hogy az élethez szükséges molekulák mindegyike a legváltozatosab körülmények között is létrejöhet. A probléma viszont az, hogy nem tudjuk, honnan számítunk valamit élőnek. Amíg ezt nem tisztáztuk, addig továbblépni sem tudunk, ugyanis ez szabja meg, hogy kb. milyen ideig kell várnunk, hogy valamiféle életszerűséget észlelhessünk. Az ehhez szükséges rendszerek viszont annyira komplexek, hogy egyelőre a szimulációjuk rendkívül lassú lenne.

2013. jan. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Tom Benko ***** válasza:
Még egy dolog: ne Tasiéknál informálódj. Javaslom mondjuk a Critical Biomass blogot ( [link] és az ott ajánlott továbbiakat.
2013. jan. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Tom Benko, bemásolom azt a részt a könyvből, ahol olvastam:


„Már az 1800-as évek vége felé is feltételezték, hogy a

gondolatok az agy által kibocsátott információhordozó

elektromágneses hullámok. A 30-as években szovjet kutatók,

Leonid Vassíliev fiziológus vezetésével, gondosan ellenırizték ezt

a hipotézist. (Természetesen az 1930-as évekrıl van szó. A

szerzı megj.) Három kísérleti alannyal dolgoztak, akiket

távolról, telepatikus szuggesztió révén hipnotikus álomba tudtak

hozni, és ugyancsak telepatikus parancs segítségével a hipnózist

fel is tudták oldani. Miután ez az úgy nevezett „hypnogén"

módszer sorozatosan sikeresnek bizonyult, az adót is, a vevıt is

ólomkamrába zárták, ami egy Faraday-kalitkához hasonlóan

arra volt hivatott, hogy a feltételezett elektromágneses hullámok

útjába akadályt állítson. Nagy meglepetésükre a kísérletek

továbbra is sikeresnek bizonyultak. Ezeket az eredményeket

elıször 1959-ben, a politikai enyhülés idején hozták

nyilvánosságra. Az érdeklıdés hallatlanul nagy volt, annál is

inkább, mert a kutatók olyan sikeres kísérletekrıl is beszámoltak,

ahol az adó és a vevı között 1700 km-es távolság volt

(Sebastopol és Leningrád között). A szovjet kutatók igazolták

ezzel egy bizonyos pszichikai távhatás létét, amit ık ,

"bioinformációnak" neveztek, de kihangsúlyozták, hogy ık, mint

materialisták, a gondolatátvitelt kizárólag, mint valamilyen

energetikai folyamatot tudják elképzelni. Azt azonban beismerték,

hogy az a hipotézis, miszerint az agy rádióként mőködik, ki van

zárva. Röviddel az után, hogy a kutatók nyilvánosságra hozták

eredményeiket, a leningrádi egyetemen alakult egy

bioinformáció-tanszék, ahol azt kutatták, lehet-e a telepátiát

információ átadására használni. Ezzel a gyakorlati kérdéssel

foglalkozott az Apolló 14 kapitánya, dr. Mitchell is, aki

telepatikus adóként négy Chicagóban lévı érzékeny személynek

próbált gondolatokat közvetíteni." (Bender, H.: Telepati,

klárvoqjans, psykokinezi. Bokförlaget Natúr och Kulturl976. A

szerzı fordítása.)



20:18-as válaszoló! Nem vagyok hívő vagy ilyesmi, csak nem tudom felfogni, hogy a semmiből hogyan lett egy ősrobbanás és így tovább. Annak is lennie kellett valamiből egyszer.. most afizikusok azt mondják, hogy multiverzumban élünk, és 2 univerzum ütközött össze. De ez csak feltételezés. Meg azt sem értem, mi miért gondoljuk, hogy teljesen mások vagyunk, mint az állatok. Hogy azok nem kommunikálhatnak úgy egymással, mint mi vagy ilyesmi. Hiszen a képességeink eszközök nélkül igen korlátozottak.

2013. jan. 10. 02:17
 14/22 A kérdező kommentje:

Tom Benkonak írom még ezt is az előző végéhez:


A szovjet kutatók kísérletei szerint a gondolat áthalad az

ólomkamrák falán, és az 1.700 km távolságra lévı „vevıt" is

eléri. Az Apollo 14 esetében, dr. Edgar D. Mitchell kísérleteiben

az áthidalt távolság 250.000 km volt. (Sherman&Wilkinsl:

Telepati i Rymden. Berghs förlag, 1974)

Ólomkamrát jelen idıkben nagy energiájú radioaktív

sugárzás elleni védelemre használnak.

Amennyiben a gondolat ezen áthatol, az vagy lényegesen

alacsonyabb energiaszintre utal, pl. infravörös sugárzás, azaz hı,

ami viszont nem elegendı az 1700 km távolságra lévı „vevı"

eléréséhez, vagy a radioaktív sugárzásnál lényegesen magasabb

energiaszintrıl van szó. Az a feltevés, miszerint a gondolatok

gyenge, kis energiájú elektromágneses hullámok lennének,

ezennel végérvényesen kizárható. A gondolati hullámokat

bárminek nevezhetjük, csak gyengéknek nem.

2013. jan. 10. 02:25
 15/22 anonim ***** válasza:

"Az a feltevés, miszerint a gondolatok

gyenge, kis energiájú elektromágneses hullámok lennének,

ezennel végérvényesen kizárható. A gondolati hullámokat

bárminek nevezhetjük, csak gyengéknek nem."


Ha a kísérlet megismételhető lenne, akkor esetleg. Így viszont számomra a szovjet kutatók módszerei válnak kérdésessé.

Az amerikai válaszok is szerintem a hidegháború részei, a rivalizálás gyakran szól bele a tudományos módszertanba. Ha igaz lenne, ma is sok igazolása lenne, de csak elvétve bukkannak fel ilyen "kísérletek". :)

2013. jan. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
A multiverzum nem két univerzum összeütközéséből született, csak nem akartam kifejteni az elméletet abban a szövegben. Keress rá olvasd el. És ha feltételezed, hogy az ősrobbanás nem történhetett meg, annak okán hogy az az anyag hogy került oda felvetődik a kérdés, hogy isten hogyan keletkezett (ha követjük a vallásos elméletet). Hiszen ha nem fogadod el a megállapítást, hogy az az anyag mindig is ott volt, azt sem szabad elfogadni, hogy isten is csak úgy lett.
2013. jan. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Én nem mondtam olyat, hogy szerintem Isten teremtette a világot, legalább is a hozzászólásodbólezt szűröm le, hogy szerinted arra gondolok. Csupán azt mondom, hogy a tudományban is mondtak már mindent, hogy hogyan keletkezett a világ, de az is mindig változott. Szerintem most sem állunk azon a fejlettségi zinten, hogy kijelenthessük miként keletkezett a világ.


A multiverzum nem 2 univerzum ütközéséből jött létre, ezt én is tudom. Azt mondtam, hogy a tudósok szerint multiverzumban élünk, és a mi univerzumunk két kozmikus membrán ütközéséből jött létre, az váltotta ki az ősrobbanást. De ezek is csak feltevések sajnos.

2013. jan. 10. 21:54
 18/22 Tom Benko ***** válasza:
@Kérdező: Aha, ezt írja egy parapszichológus egy olyan könyvben, amit én nem találok az irodalomlistájában... Ugyan a tévedésem nem kizárható, de egyelőre erősen kétségessé teszi az idézet igazságtartalmát. Ugyanakkor a kérdés, amit másvalaki is feltett előttem: Miért nincs azóta sem megismételve? Miért nem kutatják a jelenséget? Potyognia kellene azóta is a Nobel-díjaknak az ilyen kutatásokért.Az hibás válasz, hogy a tudományos körök elhallgattatják.
2013. jan. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
0%

Az állatok nem tudatosak,hanem ösztönlények.

Éntudata csak az embernek van.Ez Isten kegyelme.


Ezért mondta az Isten elébed adtam a jót,és a rosszat válaszd a jót,hogy élhess.

Természetesen a jó az Isten,ha Őt választjuk.

2013. jan. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:

Jaj, erre a cikkre és erre a kérdésre is pont most találtam rá. Nem gondolom bizonyíték erejűnek, de érdekes:

[link]

2013. jan. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!