Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a gondolat? Az állatok is...

Mi a gondolat? Az állatok is tudatosan gondolkodnak? Mi volt a világ keletkezése előtt?

Figyelt kérdés

Próbálom rövidre fogni.


Azt szeretném kérdezni, hogy mégis miből áll a gondolat? Én úgy tudom, hogy nem elektromos impulzus vagy ilyesmi, mert volt régen azt hiszem 1933-ban egy orosz kísérlet (ha jól mondom "Vázilijev" kísérlete volt), amely arra mutatott rá, hogy a gondolat nem lehet benne abban az elektromágneses skálában, amit mi ismerünk, mert az alanyt több száz kilométerről is képesek voltak hipnotizálni egy ólomkamrából. És szerintük a gondolatnak magasabb kell lennie az elektromágneses spektrumon a kozmikus sugárzásnál, mert másképp nem lehetne ólomkamrában lévő embert hipnotizálni, hiszen még a kozmikus sugárzás sem hatol át az ólmon.. és hogy alacsonyabb nem lehet az elektromágneses spektrum alján lévő fénynél a gondolat, mert akkor anyagként kellene távoznia a fejünkből a gondolatnak. Ez igaz?


A másik kérdés: Az állatok tudatosan gondolkodnak? Azért kérdezem, mert pl. egy pók honnan tudj, hogy neki ott jó lesz a hálóját megszőni? Ez nem lehet ösztönös viselkedés.. honnan tudja azt, hogy hová kell behúznia a háló sarkait, hogy jó legyen? És a halak honnan tudják, hogy a nagy halraj, amely a vízben közlekedik hirtelen melyik irányba fordul, és szinte mind egyszerre fordulnak? Ez sem lehet ösztön.. hiszen ösztönből nem tudhatja egy állat, hogy a másik 2000 a másodperc tört része alatt merre fordul. Akkor mégis hogyan? Vagy erre sosem kapunk választ, és az emberek csak rámondták, hogy ösztön?


Az utolsó kérdésem: Hogyan lett az élet a semmiből? Azt mondják ősrobbanás, oké. De az ősrobbanás után a világegyetem több milliárd fokos volt, akkor hogyan lett abból élet? Hiába hűlt le és kombinálódtak az anyagok, az még nem élet. Akkor mégis hogyan?


16/f



2013. jan. 9. 09:23
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan, kérdező, nem kell így megrendülni. Nagyon sok érdekes és értelmes gondolatod van, ami ilyen fiatal korban elképesztő. Viszont rengeteg olyan ténynek nem vagy tudatában, amit valószínűleg még meg fogsz tanulni az iskolában. Ha nem, akkor olvass utána, tanulmányozd a csillagfizikát, csak arra vigyázz, hogy jó forrásokat válassz.


Az ősrobbanás elmélet onnan jött, hogy kimutatható egyfajta vöröseltolódás, ami annyit tesz, hogy a távolabbi égitestek által kibocsátott fény hullámhossza nő, tehát a kibocsátott fény színe a vörös felé tolódik el, mégpedig az égitest távolságától függően egyre gyorsabban. A doppler effektus által (ugyanennek a hang verziója: ami távolodik tőlünk, a hangja megfigyelhetően egyre mélyül) ez azt jelenti, hogy az égitestek folyamatosan távolodnak egymástól, egyre gyorsuló ütemben. Ez pedig valószínűsíti, hogy az időben visszafelé haladva ezeket az égitesteket közeledőnek észlelnénk, tehát kell lennie egy pontnak, ahol minden ott volt valamikor. Persze vannak elméletek, amiket még nem igazoltak, hogy talán a hullámok valamilyen formában "elfáradnak" és ez okozza az eltolódást, de eddig semmi ilyesmi nem nyert bizonyítást.


De ha olyan nehéz elképzelni, hogy minden egy pontban volt, gondolj bele, hogy a fekete lyukak akkor keletkeznek, ha egy égitest gravitációs ereje olyan nagyra nő, hogy az anyag magába zuhan és összeomlik, egy nagyon pici helyre zsúfolódik össze. Például ha a Föld összeugrana egy harmatcsepp méretűvé, fekete lyukká változna, ilyesmi bizony pedig megesik a világegyetemben. Persze a Földnél nincs erre esély.

2013. ápr. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 DR. ZIRR-ZURR válasza:

Ez olyan mint a dédapám mikor meglátta és hallotta az első rádiót! -Értem én,hogy szól ,de mitől működik???:)

hát igen... ebből is látszik,hogy nem mi vagyunk a világ egyetem közepe... !:)

2013. máj. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!