Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ajánlanátok emelt biológia...

Ajánlanátok emelt biológia érettségihez könyveket?

Figyelt kérdés
Van kb 1 évem felkészülni az emelt biológia érettségire, közben más tantárgyra nem kell koncentrálnom. Jelenleg egy ált iskolás szintjén állok bioszból. Tehát olyan könyvre/könyvekre lenne szükségem, ami a gimnázium anyagát tartalmazza, jöhet hozzá mf is. És szerintetek magamtól meg tudnám tanulni, vagy kéne járnom tanárhoz is?
2013. jan. 12. 16:38
 1/2 anonim válasza:

Kedves Kérdező !

Ha van egy éved felkészülni, akkor nem feltétlenül muszáj tanár a Biológia megtanulásához. Ez olyan szép és logikus tárgy, amely szinte "önmagát tanítja".


A könyv, amit ajánlani tudok:

Mándics Dezső és Dr. Molnár Katalin által írt:

Biológia - Középiskolásoknak és Érettségizőknek

Panem Könyvkiadó Kft.

ISBN: 978-9-635455-08-9

és egy link a további infóhoz: [link]


Illetve egy további ajánlat az "Ötösöm lesz genetikából" c. könyv, amelyhez itt a link: [link]


Ez utóbbi a Biológia érettségiben előforduló genetikai számítási feladat(ok)hoz kell. Általában 1-3 ilyen feladat van az érettségiben. Legalább is, amikor én érettségiztem (2006), akkor nem volt ennél több számolási feladat. Azóta, hogy mennyire változott, vagy mennyire nem ???


Egy utolsó ajánlat, mert hogy a legelső könyv, amit megadtam, feladatgyűjtemény is egyben (de elég kevés), szóval, nem árt egy nagyobb, terjedelmesebb feladatgyűjtemény. Erre Szerényi Gábor (Scolar kiadó, 2008) Nagy Biológia Feladatgyűjtemény c. könyve jó.

Itt a linkje: [link]


Remélem, hogy tudtam segíteni. De természetesen hallgasd meg majd mások véleményét is, amennyiben érkezik.

2013. jan. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Amiket az előző kommentelő írt, azok nagyon jó gyakorlófüzetek, de ha nem tudsz semmit a középiskolás bioszból, akkor egy tankönyvcsalád (pl.: mozaik) komplett gimnáziumi biosz könyveit tanuld meg először és utána ess neki a fent említett feladatgyűjteményeknek, példatáraknak...

maradjunk a mozaikos pédánál:

[link]


[link]


[link]


[link]

2013. jan. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!