Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a véleményetek a luna 80...

Mi a véleményetek a luna 80 csillagászati távcsőről?

Figyelt kérdés
Megbízható a budapesti távcsőcentrum honlapján a távcsövek leírása?

2013. jan. 23. 16:34
 1/1 anonim ***** válasza:
igen megbízható. A csőről mi a vélemény? Könnyen kezelhető, strapabíró. Leginkább hold, bolygó ill kettőscsillagokhoz ajánlanám. A fényesebb mélyegekhez is jó természetesen, valamint szűrővel napra. Ha tudsz hozzátenni némi pénzt mindenképp a 90/900 at vedd helyette. Több fényt gyűjt. De kezdőként megfelelő lehet a 80as is. A lencsés kontrasztosabb képet ad a tükrösnél, de kissé szinez. Mivel f/10 körüli a fényerő így nem vészes. Hamarabb alkalmaszkodik a hőmérséklethez, nem kell álligatni. De egy csillagatlaszt mindenképp szerezz be. Vizi Péter félét. Nélkülözhetetlen a kinti tájékozódáshoz. Szal nincs a boltal semmi gond, én is tőlük vettem a távcsövet, de van még a makszutov is, ők is megbízhatóak segítőkészek (tőlük is rendeltem) hozzáértők.
2013. jan. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!