Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Bármi nemű égéshez szükség...

Bármi nemű égéshez szükség van oxigénre?

Figyelt kérdés
Magyarul, akár milyen éghető anyag elégetéséhez szükség van oxigénre, vagy van olyan anyag amelyhez nem kell?
2013. jan. 26. 15:11
 1/3 GLadislaus ***** válasza:

Ez csak az égés definíciójától függ.

Szétnéztem kicsit a neten, találtam olyan definíciót, mely szerint az égés a levegő oxigénjével történő egyesülés. ( [link] Ezek szerint kell.

De ezt is találtam:

"Így nevezik általában véve mindazokat a kémiai folyamatokat, amelyek meleg- és fényfejléssel mennek végbe. A foszfor p. nemcsak az oxigénnel (45- -50° között) hanem a klorral is (közönséges hőmérsékleten) fény- és melegfejlés közben egyesül, e szerint tehát mind a két kémiai átalakulást É.-nek nevezhetjük." ( [link]

2013. jan. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha nátriumot tiszta klórgázba helyezel, és némileg melegíted, akkor szép narancsszínű lánggal lángra lobban és égni kezd. Tagadhatatlanul ég, mint a fa a szabad levegőn. Annak ellenére hogy egy szem oxigén sincs a környezetében.


Tehát a köznapi értelemben vett égés az az, amikor odakint a szabadban meggyújtasz valamit. Ilyenkor minden eseten a levegő oxigéntartalmával történik a reakció. Kémiai értelemben viszont minden olyan reakció égésnek nevezhető, amely látványos hőfelszabadulással jár, attól függetlenül, hogy a reakcióban részt vevő anyagok között van-e oxigén vagy nincs.

2013. jan. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 tamas2000 válasza:
A hidrogén a klór gázban is ég a magnézium a széndioxidban is ég ez által nem a válaszom.
2013. aug. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!