Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mitől függ egy ember szőrzete?...

Mitől függ egy ember szőrzete? Pontosabban a különbségek?

Figyelt kérdés

Részletesen:


Nudistrandon néha elég meghökkentő párosítást látok, azaz egyik esetben a teljesen tejfölszőke, fehér bőrű német srácnak egészen sötét a fanszőrzete (de csakis az!! máshol világos neki!), és a fordítottjára is láttam példát, hogy a koromfekete hajú srácnak meg elég világos volt a fanszőrzete (a többi szőre viszont fekete, pl. lábám, karján).


Na most ez hogy van, mitől függ? Oké, nagyrészt persze a szőkéknek "ott" is világos, de nem is olyan kevés kivételt látok, és egyszerűen nem értem, hogy miért pont a fanszőrzete sötét (de majdnem fekete is akár)?


Mi ennek az oka, és milyen összefüggés van a kettő között?

Valaki tudja erre a magyarázatot? Gondolom, teljesen genetika, na de ennél pontosabban?



#hajszín #szőrzet #szőrzet-szín
2013. jan. 27. 13:56
 1/4 anonim ***** válasza:

A leírásodban ott a válasz.Genetikától.

Gondolom attól,hogy melyik gén domináns és melyik recesszív,az illetőben.Legalábbis én úgy tudom,hogy ez dönti el,az ember jellemvonásait,ami a szőrzetre is kiterjed.

2013. jan. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

oké, csak te is egy kalap alá veszed as szőrzetet, mint genetikailag meghatározott jelleget.

rendben, na de maga a különbség miből adódik? tehát pont amit írtam, hogy a természetes módon tejfölszőke és amúgy máshol szőrtelen srácnak miért koromfekete a fanszőrzete? oké, nem a leggyakoribb de azért nem is keveset láttam ilyet.


szal a fanszőrzet (vagy a test egyéb szőrzete) és a haj színe között egyáltalán állítható fel bármiféle párhuzam?

2013. jan. 28. 09:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Az emberek többsége ma már különböző rasszok keveréke és

gondolom más gén felel a szőrzetért és más a hajért.Ezért lehet,hogy valakinek különböző,mert mondjuk a szőrzetnél esetleg egy másik rassz génje dominál nála,mint mondjuk a hajszínnél.De igazából nem tudom.

2013. jan. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
hmm mondjuk ebben lehet valami tényleg. ez így logikusnak tűnik, aztán pont így jön ki nála az az adott génkeverék. mindenesetre érdekes!
2013. jan. 29. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!