Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit érdemes kutatni, vagy...

Mit érdemes kutatni, vagy vizsgálni?

Figyelt kérdés
Milyen otthonról is elvégezhető online kutatással kapcsolatos elfoglaltságot javasoltok,ami megvalósítható,nem túl sok pénzbe kerül,nem unalmas,inkább érdekes és esetekben kifizetődő is lehet (De ez nem előfeltétel). Tud valaki valami jó ötletet adni?

2012. aug. 30. 16:52
 1/8 A kérdező kommentje:
Közvélemény-kutatás és az ET-ik nem érdekelnek.
2012. aug. 30. 16:57
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
A csillagászat terén pl a válltozócsillagok észlelésével be tudsz kapcsolódni a profi csillagászok munkájába! Nekik nincs idejük, pénzük a több ezernyi csillagok napi megfigyelésére. Te végezhetsz méréseket, számolhatsz, majd beküldöd. De ezen a téren várnak még felfedeznivalók is, szóval ez egy jó lehetőség ha érdekel. Kb 150ezer pénzből belekezdhetsz. Egy távcső kell, egy pc meg net.
2012. aug. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
tudtam volna egy jót,de csak akkor,ha a Szerelem és Szex kategóriába teszed a kérdésed :)) egyébként ilyen nincs,mert minden kutatás fáradtságos,unalmas időtöltéssé válik és nagyon sok pénzbe kerül.komolyabbra fordítva a szót,talán esetleg megpróbálkozhatnál internet és közösségi oldalak,szociológiai kutatásával,de ez sem lesz leány állom és rengeteg lehurrogót és ellenséget is lehet vele szerezni,ha nem vagy elég jó nyalógép.szóval halott és felejtős ügy szerintem.
2012. aug. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
:-D
2012. aug. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Barmok :-/) tisztelet a kivételnek!! Sajna a csillagászatot már próbáltam, de nem sok eredménnyel jártam vele és elég unalmasnak bizonyult,ezért érdekelne más.Köszi!
2012. aug. 30. 17:21
 6/8 anonim ***** válasza:
Hogy hová fogy el az a rengeteg pénz csak úgy, minden hónapban?!
2012. aug. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem értem igazából. Ez nem olyan hogy ajánlanak neked valamit és azt te elkezded kutatni. Ami érdekel, azt próbálgasd.

Igazából kísérletezhetsz azzal is,hogy pontosan hány percig kell forralni a tojást, hogy a fehérje teljesen szilárd, viszont a sárgája még folyékony legyen.Ez nemes cél.

2012. aug. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nézd, a kutatás ott kezdődik, hogy van egy ötleted. Ha neked már itt elakadt a folyamat, akkor abból nem kutatás lesz, hanem favágás.

Olyan, ami otthon is végezhető és még pénzt is hoz(hat), gyakorlatilag vagy nincs, vagy nem mondjuk meg (kell a fenének a konkurencia alapon). Legfeljebb olyat tudok, hogy valami netes oldalra (blogba) felteszed, és ha hasznos, akkor mondjuk bevesznek fizetett társszerzőnek. De ez oknyomozó újságírás már.

Sok olyan van, ami érdekli az embereket, de a többség lusta utánanézni, vagy nem tud. Mondjuk csak oldalra fordultam: melyik ár-érték arányban a legjobb multivitamin készítmény? Ez nagyon jó kérdés például, egészen sok utánajárást igényel és sok számítást. Érdekli az embereket, de pénzt nem fizetnének érte. Elfoglaltságnak kitűnő.

A kutatásokban nem véletlenül nem szoktak laikus többséget bevonni: vagy a műszerek drágák, vagy bizonyos tudás kell hozzá. Mert lehet, hogy mondjuk bioinformatikai kereséseket a hülye is tudna végezni otthonról, de mire elmagyarázod, milyen alapon működik, miért, hogyan, mi kell neked, akkor már az ember inkább ír rá egy programot.


Persze más a helyzet az említett "sokemberes" megfigyelési kísérletekkel. Idehaza a védett fajok élőhelyeinek megfigyelése még egy fontos és a természetjáró többségnek "kiadott" feladat, vagy a madárgyűrűzés nem egy olyan ökör nagy dolog (jó, vizsgaköteles, ha jól tudom), de az is remek elfoglaltság. Otthonról csak az adatok feltöltése végezhető.

2012. aug. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!