Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kémiában valaki segítene?

Kémiában valaki segítene?

Figyelt kérdés

1.

Milyen pontossággal lehet leolvasni a mért anyag tö

megét a táramérlegen és az

analitikai mérlegen?


2.

Sorolja fel a kifolyásra hitelesített térfogatmérő

eszközöket.


3.

Definiálja a sűrűséget.


4.

Milyen módszerekkel határozhatja meg a sűrűséget?


5.

Melyik módszerrel lehet a sűrűséget pontosabban meghatározni az

areométerrel vagy a piknométerrel?


6.

Írja le a piknométeres sűrűség mérés elvét.


7.

Melyik fémes elemnek a legkisebb és melyiknek a leg

nagyobb a sűrűsége.


8.

Mi az oka annak, hogy az olaj úszik a víz felületén?


9.

Számítsa ki mennyi NaCl ot kell bemérni 500 ml 0,5

mol/l NaCl oldat készítésekor.

Milyen térfogatmérő eszközben kell ezt az oldatot elkészíteni?


10.

Mikor használható koncentráció meghatározásra a sűrűség mérés?


Nagyon megköszönném, ha valaki segítnei ezekben a kérdésekben :(( ...


Köszi...



2013. febr. 23. 14:18
 1/9 anonim ***** válasza:

1. Táramérleg asszem 2 tizedesjegy (0,01g), analítikai biztosan 4 tizedesjegy (0,0001g).


2. Pipetta biztosan, büretta is gondolom.


3. wikipédia...


4. Adott térfogat tömegét méred. Pl piknométerrel.


5. piknométer


6. A piknométerrel folyadékok sűrűségét lehet mérni. A piknométer egy dugós üvegcse. Adott térfogatra hitelesített piknométert és dugóját leméred analitikai mérleggel, jelig töltöd az adott folyadékkal, ledugózod, és ismét leméred a mérleggel. A teli piknométer tömege mínusz az üres piknométer tömege megadja a folyadék tömegét. Ezt elosztod a folyadék térfogatával (amire a piknométer hitelesítve van). Megkapod a sűrűségét.

2013. febr. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

2. kieg: Büretta is biztosan.


7. Legkisebb: Na, legnagyobb: periódusos rendszer végefelé... Ennek inkább nézz utána, pl wikipédián.


8. Kisebb a sűrűsége.


9. Kiszámolod, hány mol NaCl kell hozzá. Kiszámolod, ez hány g. Törzsoldatlombikban szokás.


10. ez most passz...

2013. febr. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Dubi ***** válasza:
69%
Most komoly? Mással oldatot meg a beadandódat? mert ha pár kérdés nem megy, az oké, de hogy minden kérdést beírsz ide, az nagyon gáz!
2013. febr. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Egy kis kegészítés... "Dubi", nem írtam le a kérdéshez, de arról van szó, hogy ezeket a kérdéseket már kidolgoztam maganak, csak azért tettem fel, hogy leelenőrizzem magam! Szoktam nézni a válaszokat ezen témában, és láttam, hogy eléggé értelmesek szoktak lenni, ezért is írtam ki.. de biztosíthatlak, hogy nem mással oldatom meg, hanm csak ellenőrzés szintjén tettem fel a kérdést... de ha te mégsem így látod, akkor ezer bocsánatot kérek tőled, hogy iylen benyomást keltettem, ilyen szempontból télleg nem volt egyértelmű a kérdésem... a válaszokat pedig köszönöm, sokat segítettél/segítettetek!!!


és mégegyszer, én kérek elnézést, amiért félreérthető volt a szándékom!

2013. febr. 23. 15:46
 5/9 Silber ***** válasza:
100%

Legközelebb, ha valóban ellenőriztetni szeretnéd magad akkor írd le a válaszaid is. Sajnos túl sokan csalnak az oldal válaszadóinak bizalmával.

Mellesleg a válaszok jók, de a legkisebb sűrűségű fém a lítium (2,11 g/cm^3, Na esetén 2,16 g/cm^3).

A legnagyobb sűrűségű elem címéről vitázni szoktak, ugyanis egyes irodalmak az irídiumot, mások az ozmiumot nevezik meg. Én olvastam egy publikációt, amely direkt ezen kérdés tisztázása céljából készült. Ebben leírják, hogy csak néhány kg-mal, de az ozmium sűrűsége magasabb az irídiuménál.

2013. febr. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

3. Sűrűség ≡ térfogategységben foglalt tömeg.


ρ(p,T,c) ≡ m / V(p,T,c)


Értéke függ a p nyomástól, T abszolút hőmérséklettől, az oldott anyag c koncentrációjától.


Megjegyzés: szilárd és folyékony anyagok esetében normál körülmények között a p függés elhanyagolható; c függés oldatokra és elegyekre vonatkozik.


7. ρLi=0,5 g/cm3, ρOs=22,6 g/cm3


8. Nem elegyednek és ρ(olaj)<ρ(víz)

2013. febr. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hopsz! Párdon a Na miatt!
2013. febr. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Silber ***** válasza:
Úristen mekkora baromságok a számadatok amiket írtam... De a tendencia akkor is jó. Köszönöm a kijavítást.
2013. febr. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Dubi ***** válasza:
Ha így van, akkor ennek igazán örülök!
2013. febr. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!