Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fizikaórán azt a feladatot...

Nonname9719 kérdése:

Fizikaórán azt a feladatot kaptuk hogy a műkorcsolyának a fizikájáról irjunk. Ez eddig nem is lenne nagy probléma de én a surlódásnál elakadtam. Miről tudnék még a súrlódáson és a nyomáson kivűl írni?

Figyelt kérdés

2013. febr. 24. 18:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
forgás közbeni perdület
2013. febr. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Irhatsz arrol, hogy hogyan csuszik a korcsolya a jegen.

Roviden arrol van szo, hogy nagy lesz jegre gyakorolt nyomas a korcsola elenel, mert nyomas=nyomoero/felulet, es ugye itt a felulet nagyon kicsi, hiszen a korcsolya eles, csak nagyon kis feluleten erintkezik a talajjal es ennek kovetkezteben a jeg az erintekesnel gyorsan megolvad, es a viz segiti a csuszast, csokkenti a surlodast. Errol meg lehet olvasni dolgokat, en olyat is hallottam, hogy ez nem elfogadott teny. Van egy konyv, Rókáné Kalydi Bea: 1000 kérdés és válasz a fizika köréből, ott pont van egy ilyen kerdes, ha erdekel bovebben akkor kikereshetem es leirom amit ir, ha nem kapod meg a konyvet sehol.

Es ami meg eszembe jut az az impulzusmomentum megmaradasanak tetele, ennek is nezz utana. Ha tart karokkal a mukorcsolyazo el kezd korbe forogni, majd hirtelen ket karjat a combjahoz szoritja, gyorsabban fog forogni mint elozoleg.

2013. febr. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen sokat segítettél!:)
2013. febr. 25. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!